banner6

Hızla yaygınlaşıyor

banner37

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Gazimağusa Narkotik polisi, İranlı 2 kişinin tasarrufunda 41 adet LSD türü uyuşturucu madde ele geçirdi

Hızla yaygınlaşıyor
banner99

ETKİLERİ ÇOK AĞIR… Gazimağusa’da İran uyruklu S.T.S. ve M.W. isimli iki zanlının tasarrufunda ele geçirilen ve ülkemizde de yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı bildirilen LSD’nin etkilerinin çok ağır olduğu, az bir miktarıyla bile yüzlerce kişinin zehirlenebileceği uyarısı yapılıyor. İki zanlıyı dün mahkemeye çıkaran polis, bağlantılı bir kişinin daha arandığını açıkladı.

Sedef BOŞNAK


PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı Gazimağusa Narkotik polisi, İran uyruklu iki kişinin tasarrufunda etkileri çok ağır olan LSD türü uyuşturucu madde ele geçirdi.


Polis, maddenin, 1 gram sıvısından ya da mercimek küçüklüğündeki kâğıt parçasıyla bile yüzlerce kişinin zehirlenebileceği, LSD içeren 41 adet pul şeklindeki kâğıda el koydu.


Ancak, etkileri en az eroin kadar ağır olan maddenin yalnızca, azami 50 mikrogramını tasarruf eden kişiler, Denetimli Serbestlik Yasası’ndan faydalandırılıyor.

banner134

Temin eden kişi aranıyor


Polis, tasarruflarında 41 adet LSD bulunan S.T.S. ve M.W. isimli zanlıları dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi çıkararak aleyhlerine üçer gün tutukluluk emri alırken, meseleyle bağlantılı olarak ‘uyuşturucuyu temin eden’ sıfatıyla bir kişinin daha arandığını açıkladı.


Kişinin gerçek algılarında bozulma yaratan, halüsinojen bir uyuşturucu türü olan Iysergic Acid Diatbylamid’in (LSD), ülkemizde ender görülse de, özellikle gençler arasında tercih edilmeye başlandığı belirtildi.


Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler’in huzuruna görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili olguları, Gazimağusa’da görev yapan polis çavuşu Hasan Selvili anlattı.


Polis çavuşu Hasan Selvili, 9 Eylül’de, saat 15.00 sıralarında, aldığı ihbar üzerine, Gazimağusa’da bir sitede, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu, S.T.S.’nin (E-24) şortunun cebinde, LSD türü uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 41 adet kağıt parçalarını bularak emare zapt ettiklerini anlattı.


Hasan Selvili, S.T.S.’den yaptığı soruşturma sonucu,  mesele ile ilgili bağlantısı olduğuna inandığı M.W.’yi (E-24) de tutuklandığını belirtti ve konu maddeleri kendilerine bir süre önce temin eden kimliğini tespit ettikleri bir kişiyi daha aradığını kaydetti.


Tanık çavuş, mahkemeden, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden süre istedi.


Huzurundaki şahadeti ve talebi değerlendiren kıdemli yargıç, tahkikatın selameti için zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88