banner6

Hâkimim, sizinle özel konuşmak istiyorum

banner37

Emekli polis olduğunu ve tutuksuz yargılanmalarını sağlayacağı iddiasıyla, cinayetten tutuklu bulunan baba-oğulun yakınlarından 6 bin TL almakla suçlanan Hüseyin Bingöl, çıkarıldığı mahkemede yargıçla özel görüşmek istedi:

Hâkimim, sizinle özel konuşmak istiyorum
banner151 banner143

Emine UYSAL

Kendisinin emekli polis olduğunu ve cinayet suçlamasıyla tutuklanan Levent Sorver ile 17 yaşındaki oğlunu ‘tutuksuz’ yargılatacağı vaadiyle, aileden 6 bin TL aldığı iddia edilen Hüseyin Bingöl tutuklandı.

“Sahtekarlıkla para temini” suçlamasıyla tutuklanan Hüseyin Bingöl, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan Polis Memuru Erkan Çelik’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, Haziran 2017 tarihinde Hasan Bingöl’ün kendisini emekli polis olarak tanıtıp, Alayköy’de işlenen ‘Adam öldürme’ suçundan tutuklu olan Levent Sorver ile 17 yaşındaki M. S.’nin tutukluluk duruşmaları süresince tutuksuz yargılanacaklarını sağlayacağı vaadi ile yalan beyanda bulunup, Sorver’in kardeşi Yusuf Sorver’den 5 bin 400 TL, Kemal Bağışlayan’dan 600 TL nakit parayı sahtekarlıkla almakla methaldar olduğunu söyledi.

KKTC vatandaşı zanlının evli ve iki çocuk babası olduğunu belirten Çelik, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

“Hâkimim sizinle özel konuşmak istiyorum”

Mahkemede söz alan zanlı Hüseyin Bingöl, “Hakimim sizinle özel görüşmek istiyorum. Telefonumda polise ait olan ve göstermek istediğim kayıtlar var” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin, yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 30 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 08:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104