Hücreye yerleştirilirken, iç çamaşırından uyuşturucu çıktı

banner37

Trafik kazası yapan ve 8 gündür aranan zanlı Usman Sani Usman, tutuklandı

Hücreye yerleştirilirken, iç  çamaşırından uyuşturucu çıktı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Trafik kazası yapan ve 8 gündür aranan zanlı Usman Sani Usman, tutuklandı. Hücreye yerleştirildiği sırada yapılan üst aramasında zanlının iç çamaşırında ameliyat eldiveni içinde 22 gram sentetic uyuşturucu bulundu.

   Zanlı Usman, sorgusunda konu maddeyi zanlı Khalid Sanusi’den aldığını itiraf etmesi üzerine arkadaşı da tutuklandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ali Çavuş’u dinletti.

banner134
   Mahkemede şahadet veren Çavuş, 12 Ağustos’ta trafik kazası yapan ve polis tarafından aranan zanlı Usman Sani Usman’ın 18 Ağustos’ta tutuklandığını belirtti.

   Çavuş, zanlı Usman’ın Demirhan Polis Karakolu’nun hücrelerine yerleştirilmeden önce yapılan üst aramasında ameliyat eldivenine gizlenmiş 22 gram ağırlığında sentetic cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Çavuş, zanlının konu maddeyi 17.08.2020 tarihinde zanlı Khalid Sanusi’den aldığının tespit edildiğini kaydetti.  
   Mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının ifadesinin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirten Çavuş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75