banner6

Hurda çalmakla suçlanıyor

banner37

23 yaşındaki Mehmet Şükrü Yolcu, bir depodan 600 kilogram ağırlığında hurda demirleri sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı

Hurda çalmakla suçlanıyor
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Girne’de 23 yaşındaki Mehmet Şükrü Yolcu, bir depodan 600 kilogram ağırlığında hurda demirleri sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

“Ev Açma”, “İkametgahtan Sirkat” ve “Mülke Tecavüz” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Şükrü Yolcu dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Doğa Tokay, tanık olarak Girne Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ömer Yavuz’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Yavuz, zanlı Mehmet Şükrü Yolcu’nun 22 Aralık’ta Girne’de meydana gelen “Ev Açma, İkametgahtan Sirkat ve Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

Polis memuru Ömer Yavuz, 22 Aralık’ta saat 08.00 raddelerinde zanlının Girne'de Türk Mahallesi Namık Kemal Caddesi 35 numarada Erim Görüş, Adil Görüş ve Hasan Sağır'a ait ikametgahın avlusuna doğuya bakan duvarından giriş yaparak, avlusunda ve kilitsiz ancak kapalı durumdaki deposundan toplam değerleri 420 TL olan 600 kilogram ağırlığında hurda demirleri sirkat ettiğini belirtti.

Yavuz, zanlının ayni gün emare hurda demirleri Asbuzu Ltd’e ait yani hurdacılık yapan bir şirketin aracına yüklerken şikayetçi tarafından tespit edilerek polise bildirildiğini anlattı.

Yavuz, ihbar üzerine olay yerine gidildiğini ve zanlıya yapılan ilk sorgusunda söz konusu hurda demirleri sirkat ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Yavuz, zanlının Girne bölgesindeki faili meçhul suçlarla bağı olup, olmadığının araştırılması gerektiğine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 08:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110