Hurda deposundaki hurdaları çaldılar

banner37

Hurda deposuna girerek çeşitli metal ve ısıtıcı kazanları çalan üç kişi, pusu kuran polisin elinden kaçmayı başardı, ardından kendi ayakları ile gidip polise teslim oldu

Hurda deposundaki hurdaları çaldılar
banner90
banner99

ÇALDILAR, KAÇTILAR, TESLİM OLDULAR… Faruk Şimşek’e ait Şimşek Metal isimli hurda toplama deposundan çaldıkları çeşitli metal ve iki ısıtıcı kazanı çalıp, Kalkanlı bölgesinde çalılıkların arasına saklayan Hasan Topaloğulları, İbrahim Kurdaş ve Hasan Topaloğulları, bölgeye pusu kuran polisin elinden kaçmayı başardı. Üç zanlı, olayın ertesi günü polise giderek teslim oldu.

Güren TİLKİ

Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde faaliyet gösteren Faruk Şimşek’e ait Şimşek Metal isimli hurda toplama deposundan çeşitli metal ve metal ısıtıcı iki kazanı cuma akşamı çalan Hasan Topaloğulları, İbrahim Kurdaş ve Hasan Topaloğulları isimli üç zanlı, çaldıklarını Kalkanlı bölgesindeki çalılık bir alana gizledi.

Hırsızlık olayının ihbarının ardından bölgede arama yapan polis, çalınan eşyaları çalılıkların arasında buldu ancak olayın fail ya da faillerini yakalayabilmek için bölgede pusu kurdu. Üç zanlı, Pazar günü söz konusu çalılıkların olduğu bölgeye giderek çaldıklarını almak istedi ancak pusu kuran polisi fark edince koşarak kaçmayı başardı.

Polisin kendilerini tanıdığını ve yakalanacaklarını anlayan üç zanlı önceki gün Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne giderek teslim oldu ve dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan ve meselenin tahkikatını üstlenen polis memuru Orçun Karahüseyin yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

Karahüseyin, zanlı 1 Hasan Topaloğulları, zanlı 2 İbrahim Kurdaş ve zanlı 3 Hasan Topaloğulları’nın 11-12 Ekim 2019 tarihleri arasında ve 17.00-10.00 saatleri arasında Güzelyurt-Lefkoşa anayolu üzerinde faaliyet gösteren ve işletmeciliğini Faruk Şimşek’in yaptığı Şimşek Metal isimli, etrafı teller ile çevrili olan hurda toplama deposu içerisine tellerden atlayarak girdiklerini ve depo içerisinde muhafaza edilen 14 bin 500 TL değerindeki 380 kilogram bobin bakır, 2 adet ısıtıcı kazan, 160 kilogram yanmış tel bakır ve 70 kilogram bakır klima borusunu sirkat ettiklerini belirtti.

Zanlıların çaldıkları emareleri Kalkanlı bölgesinde çalılıklar arasına gizlediklerini kaydeden polis memuru Karahüseyin, 12 Ekim’de polisin çalınan eşyaların çalılıklar arasında bulunduğunu ve polisin bölgede beklemeye başladığını anlattı.

banner134
Üç zanlının 13 Ekim’de bölgeye giderek çaldıkları eşyaların üzerini kamışlarla örtmek istediklerini ancak polisi fark edince koşarak kaçtıklarını belirten Karahüseyin, zanlıların yüzlerinin polisler tarafından tespit edildiğini kaydetti.

Zanlıların, 14 Ekim 2019 Pazartesi günü saat 11.45’te Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’ne giderek teslim olduklarını söyleyen Karahüseyin, üç zanlının da gönüllü ifade verdiğini belirterek, ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını, aranan emare ve incelenmesi gereken kamera kayıtları olduğuna dikkat çekti.

Karahüseyin, yeni başlayan soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için üç zanlının aleyhine de üçer günlük tutukluluk emri talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Gülay Süleymanoğlu istenen tutukluluk emrini verdi.

Şimşek: Üçünden de şikayetçiyim

Şimşek Metal isimli işletmenin direktörü olan Faruk Şimşek, işyerinde meydana gelen hırsızlık olayını kısa sürede aydınlatan Güzelyurt Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ekiplerine teşekkür etti.

Olayı bildirdiği andan itibaren büyük bir titizlikle meselenin üzerine giden ve çalınan tüm eşyalarını bulan polise tekrar tekrar teşekkür eden Şimşek, işyerine giren üç zanlıdan da şikayetçi olduğunu dile getirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75