banner6

Hurda hırsızları teminatla serbest

banner37

Ağırdağ’da A. D.’ye ait hurda demir ve alüminyum malzemeleri çalarken suçüstü yakalanan zanlılar Tarkan Kaşıkçı ve Süleyman Deveci, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Hurda hırsızları teminatla serbest
banner151 banner143

Ahmet VAMIK
Ağırdağ’da A. D.’ye ait tarladan 200 TL değerinde ve yaklaşık 100 kg ağırlığında hurda demir ve alüminyum çalarken suçüstü yakalanan zanlılar Tarkan Kaşıkçı ve Süleyman Deveci tutuklanarak Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Doğa Tokay, Boğaz Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Uğur Ciyaslıoğlu’nu tanık olarak dinletti.
Zanlıların “Sirkat” suçlamasından methaldar olduklarını ifade eden Uğur Ciyaslıoğlu, arsa sahibi A. D.’nin ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekibinin, zanlılar Tarkan Kaşıkçı ve Süleyman Deveci’yi söz konusu hurda malzemeleri araçlarına yüklerken suçüstü yakaladığını dile getirerek zanlıların aracı ile hurda malzemelerin emare olarak alındığını belirtti.

Teminatla serbest kaldılar

Gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlılarla ilgili tahkikatın tamamlandığını kaydeden Ciyaslıoğlu, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlıların yurt dışına çıkışının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulmasına, KKTC vatandaşı birer kişinin lehlerinde 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imzalamasına ve 1000’er TL’lik nakdi teminat yatırmaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmasına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2017, 13:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104