banner6

Husumetlisini 3 yerinden bıçakladı, otoparkta saklanırken yakalandı

banner37

M.W.A. isimli husumetli olduğu kişiyi bıçakla yaralayan M.A.Ç.’nin aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı

Husumetlisini 3 yerinden bıçakladı,  otoparkta saklanırken yakalandı
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Daha önceden aralarında bulunan husumet nedeniyle tartıştığı 28 yaşındaki M.W.A.’yı 3 yerinden bıçakla yaraladıktan sonra kaçan 21 yaşındaki M.A.Ç., olaydan saatler sonra toprak bir otoparkta araçların arasında saklanırken yakalandı. Genç zanlı, aleyhinde başlatılan soruşturma çerçevesinde dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, 19.12.2021 tarihinde, saat 16.30 raddelerinde, Lefkoşa’da Yusuf Salih Kaptan Futbol Sahası’nın arka kısmında bulunan elektrik trafosunun yanında, zanlının, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurup taşıdığı toplam uzunluğu 23 cm, ağız uzunluğu ise 11.5 cm olan siyah saplı bıçak ile aralarında husumet bulunan aynı yerde sakin M.W.A’nin sırtının orta kısmına 4 santim eninde ve 3 santim derinliğinde kesi yaptığına vurgu yaptı.

Polis memuru Turgal, olay anında müştekinin sol eli ile meseleye konu bıçağı tutmasına müteakip, zanlının bıçağı çekmesi sonucu müştekinin sol el 4. ve 5. parmaklarında kesi oluşmasına sebebiyet verip akabinde sağ üst kol arka kısmına 7 santimlik kesi oluşturacak şekilde bıçağı saplamak suretiyle adı edileni bedensel fiili zarara uğrattığını kaydetti.
Zanlının aleyhinde aynı tarihte Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden derdest emri temin edildiğini belirten Turgal, Lefkoşa’da yapılan geniş çaplı arama ve soruşturma neticesinde zanlının, Bedreddin Demirel Caddesi üzerinde bulunan toprak araç park alanının içerisindeki araçların arasında saklandığı sırada tespit edilerek, saat 21.15’te tutuklandığını anlattı.

Olay yerinde yapılan soruşturmada meseleye konu bıçağın tespit edilerek emare alındığını ve zanlının gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiğini ancak tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Turgal, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için üç gün süre ile tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104