İç çamaşırı çalan kişi tutuklandı

banner37

Surlariçi’nde 19 Mart’ta bir evin önünde çamaşır telinde serili iç çamaşırını sirkat eden ve 4 gündür aranan zanlı Melih Sereker, tutuklandı

İç çamaşırı çalan kişi tutuklandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa Surlariçi’nde 19 Mart’ta bir evin önünde çamaşır telinde serili olan iç çamaşırını sirkat eden ve 4 gündür aranan zanlı Melih Sereker, tutuklandı.  Sereker hakkında 3 günlük tutukluluk emri verildi.

Polis, olayı anbean kaydeden kamera görüntülerinden zanlıyı tespit etti.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan zanlı Melih Sereker, “Avukat tutmak isterim. Orada tutuklu kalamam. Ailem duyacak” dedi.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysu Erginel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Cemil Ballıkara’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ballıkara, 19.03.2020 tarihinde 16.40’da Lefkoşa Surlariçi’nde bir sokakta Lefkoşa'da sakin zanlı Melih Seleker’in sokak içerisinde tel askıda bulunan Lefkoşa'da sakin M.B.'a ait beyaz renk mavi yıldız desenli kadın iç çamaşırını sirkat ettiğini kaydetti.

Polis memuru Cemil Ballıkara, 21.03.2020 tarihinde zanlının incelenen kamera görüntüleri neticesinde tespit edilip, derdest emri gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.

Ballıkara, zanlının herhangi bir ifade vermediğini belirterek, mesele ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler olduğunu, sirkat edilen eşyanın tespitinin yapılması gerektiğini kaydetti.

Zanlının Barış, Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde akıl sağlığının olup olmadığına ilişkin doktor kontrolünden geçirilmesi gerektiğini belirten Ballıkara, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün daha polis nezaretinde tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Zehra Yalkut Bilgeç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75