İç çamaşırından 35 tane hap çıktı

banner37

Ercan’dan ülkeye giriş yapan Servet Sezer’e, narkotiğin detektör köpeği tepki verdi. Tutukluluk talebiyle dün mahkemeye çıkarılan Servet Sezer, KKTC’ye çalışmak için geldiğini ve hapları da kendisi için getirdiğini söyledi. Mahkeme, Sezer’in soruşturma amaçlı olarak 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

banner87
İç çamaşırından 35 tane hap çıktı
banner90
banner99

Elmas TOKAY

Ercan Havalimanı’ndan önceki gün KKTC’ye giriş yapmak isteyen Servet Sezer’e, narkotik detektör köpeği Zeyna’nın tepki vermesi sayesinde ülkeye sokulmaya çalışılan uyuşturucu olduğuna inanılan 35 tane hap ele geçirildi.

Zeyna’nın tepkisinin ardından üzeri aranan Servet Sezer’in iç çamaşırının içerisine gizlediği haplar bulundu ve emare olarak el konuldu. Sezer ise dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde nöbetçi yargıcın huzuruna çıkarılarak, soruşturma amaçlı olarak hakkında 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Bayram, zanlı Servet Sezer’in “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla gözaltına alındığını kaydetti. Servet Sezer’in iç çamaşırı içerisinde siyah naylona sarılı 20 adet pembe, 14 adet mavi ve 1 adet de turuncu renkte uyuşturucu içeren haplar olduğunu kaydeden bayram, zanlının bir gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyledi. Bayram, tahkikatın yeni başladığını, bu hapları kime getirdiğinin araştırılması gerektiğini söyledi ve zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

“Kendim için getirdim”

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından, Kıdemli Yargıç Tacan Reynar zanlı Servet Sezer’e söz hakkı verdi.

Sezer, suçunu kabul ettiğini, buraya çalışmaya geldiğini ve hapları da kendi kullanımı için getirdiğini beyan etti.

Tahkikat memurunun şahadetini ve zanlının beyanını tezekkür eden Kıdemli Yargıç Reynar, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için, zanlının üç gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Fotoğraflar/Özmen YILANCILAR

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108