'İçerideki adam' olduğu iddia ediliyor

banner37

Bektaş Gıda Pazarı’na ait tahsilât aracının soyulması olayıyla ilgili yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, markette kasap olarak çalışan Şemsettin Yalçın da tutuklandı

banner87
'İçerideki adam' olduğu iddia ediliyor
banner8

Ahmet VAMIK
 

Bektaş Gıda Pazarı’na ait tahsilât aracının soyulması olayıyla ilgili yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, soyguncuların içerideki bağlantısı olduğu iddia edilen Bektaş Gıda Pazarı’nda kasap olarak çalışan Şemsettin Yalçın da tutuklandı ve dün mahkemeye çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis çavuşu Metin Düzener’i tanık olarak dinletti.
   Zanlı Şemsettin Yalçın’ın 24 Eylül günü Girne’de meydana gelen soygun olayıyla bağlantısı olduğu suçlamasıyla tutuklandığını belirten polis çavuşu Metin Düzener, zanlı Yalçın’ın olay günü, meseleyle bağlantılı olarak halen aranmakta olan bir şahsı telefonla aradığının tespit edildiğini açıkladı.
    Söz konusu telefon görüşmesinin soyulan market tahsildarı Mehmet Ali Güngörmüş’ün işyerinden çıkış yaptığı dakikalarda gerçekleştiğine dikkat çeken Metin Düzener, meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını, suça bağlantılı bir şahsın halen arandığını ve zanlının telefon dökümlerinin incelenmesi gerektiğini ifade ederek Şemsettin Yalçın’ın tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlının 1 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.
 

“Alacak verecek meselesi için aradım”
   Mahkemede söz alan zanlı soygun olayıyla bağlantısı olmadığını iddia ederek, alacak verecek meselesiyle ilgili olarak söz konusu şahsı telefonla aradığını öne sürdü.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108