İçip içip karakolun kapısına dayandı

banner37

Alayköy Polis Karakolu’na gece yarısı aşırı alkollü bir şekilde giden Kadir Kansu, polis memurunu darp edip, karakolun camını kırdığı gerekçesiyle tutuklandı

İçip içip karakolun kapısına dayandı
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Alayköy Polis Karakolu’na gece yarısı aşırı alkollü bir şekilde giden Kadir Kansu, polis memurunu darp edip, karakolun camını kırdığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Kasti Hasar”, “Polisi Darp”, “Uygunsuz Tavır Hareket”, “Sarhoşluk” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Kadir Kansu, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adında Savcı Volkan Kayabaş, Alayköy Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Abdullah Gül’ü tanık olarak dinletti.

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Gül, zanlının 14 Ağustos’ta saat 01.45 raddelerinde umumi bir yer olan Alayköy Polis Karakolu’na 217 promil alkollü içki tesiri altında gelerek, makul mazereti olmaksızın yüksek sesle bağırıp çağırmak suretiyle, rahatsızlık yapıp görevli polis memuruna sol orta parmağını gösterip

uygunsuz tavır harekette bulunduktan sonra görevli polis memurunun kendisine, “Seni eve mi götürelim? Yoksa ambulans mı çağırayım?” demesi üzerine zanlı Kadir Kansu’nun elinde bulundurduğu çakmağı görevli polis memuruna vurabilecek bir mesafeden fırlatarak darp ettiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Abdullah Gül, olayın akabinde görevli polis memurunun içeriye girip kapıyı kapattığını ve

 zanlının bu kez eline aldığı 34x23 cm çapındaki beton parçasını karakolun 102x58 cm ebatındaki karakol giriş kapı camını kasten ve kanunsuz olarak kırmak suretiyle tahmini 500 TL kasti kasara uğrattığını kaydetti.    

   Zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını belirten Gül, kırık çakmak, beton parçası ve kırılan camdan bir parçanın emare alındığını söyledi.

Gül, zanlının aleyhine yapılan tahkikatın tamamlandığını belirterek, KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı muteber iki kefilin 40’ar bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2019, 09:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75