“İçiyorum, ama satmıyorum”

banner37

Narkotik polisince Girne’de bir eve düzenlenen operasyonda Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde ve tütünle karıştırılmış sarma sigara bulundu, tutuklanan 3 zanlıdan birinin savunması ilgi çekti

“İçiyorum, ama satmıyorum”
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde önceki gün alınan ihbar üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri, bir ikametgâhta arama yaptı.


Arama sonucunda, yaklaşık 3 gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde ve 6 adet tütünle karıştırılmış sarma sigara izmariti ve üzerinde kalıntılar olan kağıt parçaları bulunması üzerine zanlılar Light Urukpeoghene Aladja, Maxwell Danladi Manjum ve Eric Lazarus Dakat tutuklanarak, dün sabah Girne’de mahkemeye çıkarıldı.


Mahkemede söz hakkı tanınan zanlılardan biri, içtiğini kabul ederek “İçiyorum ama satıcı değilim” dedi.


Girne Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis memuru Mustafa Zor, tanık olarak dinlendi.

“İki adreste arama yapıldı, çok sayıda emare alındı”


Yeminli şahadet veren polis memuru Zor, önceki gün 17.20 ile 19.00 saatleri arasında görevli polis ekipleri tarafından, zanlı Light Urukpeoghene Aladja’nın evinde arama yapıldığını belirterek, zanlı Maxwell Danladi Manjum’un kullandığı yatak odasında elbise dolabı içerisinde, şeffaf naylon ile kaplı tuvalet kağıdına sarılı yaklaşık 1 gram ve yine aynı dolap içerisinde yaklaşık yarım gram Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu maddenin emare olarak alındığını kaydetti.


banner134
Yine, yatak odası içerisindeki çöpte 3 adet içinde tütünle karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan sarma sigara izmaritlerinin de emare alındığını ifade eden Zor, evin mutfak kısmında yapılan aramada ise koltuk üzerinde bulunan yastık kılıfı içerisinde şeffaf naylon ile kaplı foil kâğıdına sarılı 4 ayrı paket halinde yaklaşık 2 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin de emare alındığını aktardı.


Zor, her iki zanlının da suçüstü halleri gereği tutuklandıklarını belirterek, aynı akşam 22.30 ile 23.00 saatleri arasında, zanlı Manjum’un evinde de arama yapıldığı esnada, zanlı Eric Lazarus Dakat’ın polisleri fark etmesi üzerine, elinde tutmakta olduğu sarma sigarayı atmaya çalıştığı esnada, makul kuvvet kullanarak etkisiz hale getirildiğini ve davaya konu sigaranın da emare alındığını ifade etti.


Yapılan aramada, üzerlerinde Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısı olan 2 adet kağıt parçasının ve aynı odada yerde bulunan 1 adet sarma sigara izmaritinin de emare alındığını söyleyen polis, zanlı Eric Lazarus Dakat’ın da suçüstü hali gereği tutuklandığını belirtti.


Meseleyle ilgili başlatılan tahkikatın henüz tamamlanmadığını, aranan iki şahsın daha olduğunu, alınan emarelerin hafta sonu olması nedeniyle devlet laboratuarına incelemeye gönderilemediğini, zanlı Light Urukpeoghene Aladja’dan temin edilen gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini vurgulayan polis, zanlıların poliste 3 gün tutuklu kalmalarını talep etti.


Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların “Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçundan methaldar olduklarını, işlenen suçun ağır ve ciddi suçlar arasında yer aldığını, tahkikatın ise henüz tamamlanmadığını tezekkür ederek, her üç zanlının da poliste 3 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75