İçki hırsızları tutuksuz yargılanacak

banner37

Girne’de faaliyet gösteren Ertan Market’e müşteri olarak giren ve 500 TL değerindeki 1 şişe alkollü içkiyi sirkat ettikleri esnada işyeri sahibi tarafından suçüstü yakalanan iki zanlı, teminatla serbest bırakıldı

İçki hırsızları tutuksuz yargılanacak
banner90

Ahmet VAMIK
   Girne’de, çarşı bölgesinde faaliyet gösteren Ertan Market’e müşteri olarak giren ve 500 TL değerindeki 1 şişe alkollü içkiyi sirkat ettikleri esnada işyeri sahibi tarafından suçüstü yakalanan iki zanlı aleyhindeki soruşturma tamamlandı.

Zanlılar Özgür Yaşarsoy ile Şahin Serin, tutukluluk sürelerinin dolmasının ardından dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen duruşmada, Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kader Artan’ı tanık olarak dinletti.
   Zanlılar Özgür Yaşarsoy ve Şahin Serin’in, 28 Ekim’de, Girne’de meydana gelen “sirkat” suçundan methaldar olduklarını belirten polis memuru Kader Artan, Ertan Market isimli işyerine müşteri olarak giren zanlıların, 500 TL değerinde 1 şişe alkollü içki sirkat ettiklerini ifade etti.

banner9
   Artan, zanlı Özgür Yaşarsoy’un, market sahibi tarafından suçüstü yakalanarak alıkonulduğunu, zanlı Şahin Serin’in ise tespit edilerek kısa süre içerisinde gözaltına alındığını açıkladı.
   Meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru Kader Artan, ülkemizde çalışma izinli statüsünde bulunan zanlıların, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.
   Yargıç Meltem Dündar, zanlıların yurt dışına çıkışlarının yasaklanıp, tüm kimlik ve seyahat belgelerine el konulması, en yakın polis karakoluna haftada 1’er kez ispat-ı vücut yapmaları ve 3’er bin TL’lik nakdi teminat yatırmaları karşılığında yargılanıncaya kadar serbest kalmalarına emir verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner108

banner107

banner88

banner96