banner6

İçki hırsızlığı zanlıları mahkemeye çıkarıldı

banner37

Ertan Acumsal, Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir süpermarketten üç adet rakı sirkat edip bir başka markete borcu karşılığı verdi. Diğer yandan Lemar Süpermarket’ten iki şişe viski ve votka sirkat eden 22 yaşındaki Mohamed Mohamed Mohamed Bonour tutuklandı.

İçki hırsızlığı zanlıları mahkemeye çıkarıldı
banner151 banner143

Emine UYSAL

Bir markete olan 40 TL’lik borcuna karşılık Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir süpermarketten, üç adet rakı sirkat eden Ertan Acumsal tutuklandı.

"Sirkat" suçlamasıyla gözaltına alınan 47 yaşındaki zanlı Ertan Acumsal, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Süleyman Açıkada'yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlının, 22 Ocak'ta, saat 12.00'de, Lefkoşa'da faaliyet gösteren Devpa Süpermarketin içki reyonunda 56.90 TL değerindeki rakıyı ceketine saklayıp, HE 974 plakalı aracıyla ayrıldığını belirtti.

Polis memuru Süleyman Açıkada, zanlının sorgusunda, geçtiğimiz hafta da iki ayrı tarihte üç şişe içki çalıp, bir başka markete olan 40 TL borcu karşılığında verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını belirten Açıkada, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Mahkemede söz alan Ertan Acumsal, "Kabul ederim. Aslında bu yaptığıma değmezdi. Özür dilerim" dedi.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışı çıkışını yasaklayarak, bir kefilin 10 bin TL şahsi kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Sırt çantasına sakladı, yakalandı

Diğer yandan Lefkoşa'da faaliyet gösteren bir süpermarketten, iki şişe viski ve votka sirkat eden Mohamed Mohamed Mohamed Bonour tutuklandı.

"Sirkat" suçlamasıyla gözaltına alınan 22 yaşındaki zanlı Mohamed Mohamed Mohamed Bonour, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi'ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar'ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü'nde görev yapan polis çavuşu Özhan Öz'ü dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özhan Öz, zanlı Mohamed Mohamed Mohamed Bonour'un 22 Ocak'ta saat 14.20'de Göçmenköy'de faaliyet gösteren Lemar Süpermarket'ten 81.80 TL değerinde bir şişe votka ve bir şişe viskiyi sırt çantasına koyup çaldığını belirtti.

İçkilerin tespit edildiğini, tahkikatın tamamlandığını söyleyen Öz, Libyalı üniversite öğrencisinin, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışı çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise ispat-ı vücutta bulunması ve üç bin TL'lik nakdi teminat yatırması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2017, 09:26
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104