banner6

İçmek için Türkiye’den getirdiğini itiraf etti

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, ihbar üzerine evinde arama yaptığı  zanlı Momen Aboraas’ın tasarrufunda 25 gram uyuşturucu madde buldu

İçmek için Türkiye’den getirdiğini itiraf etti
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi, ihbar üzerine evinde arama yaptığı zanlı Momen Aboraas’ın tasarrufunda 25 gram uyuşturucu madde buldu


Polise itiraf içerikli gönüllü ifade veren Aboraas, konu uyuşturucuyu 30 gram olarak, içmek için Türkiye’den KKTC’ye ithal ettiğini itiraf etti.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.


Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fatma Damdelen, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ozan Özder’i tanık olarak dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 02.08.2019 tarihinde saat 10.10 sıralarında Gönyeli’de sakin zanlı Momen Aboraas’ın (E-26) ikametgâhında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 1 adet içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ile 1 adet üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare olarak alındığına dikkat çekti.


Polis memuru Ozan Özder, zanlının konu maddeyi Türkiye’den KKTC’ye içmek amaçlı 30 gram olarak ithal ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğini belirten Özder, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Murat Soytaç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2019, 10:02
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104