banner6

İfade gönüllü değil, tasarıdır

banner37

Eşi Burcu’yu öldüren Özgür Okumuş’un ilk tahkikat duruşması sürüyor. Dünkü duruşmada sanığın avukatı, meselenin tahkikat subayını sorguladı ve iddialarını ortaya koydu:

İfade gönüllü değil, tasarıdır
banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

Kendisini aldattığı düşüncesiyle Gazimağusa’da, Yemen Kahvesi’nde kahvaltıya davet ettiği, 10 yıllık eşi Burcu Okumuş’u öldüren Özgür Okumuş’la ilgili ilk tahkikat duruşması sürüyor.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları huzurunda gerçekleşen dünkü duruşmada, sanığı savunan Avukat İbrahim Demirtaş, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak’ın 5’inci tanığı olup meselenin tahkikat subaylığını üstlenen Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Polis Amirliği’nde görevli Müfettiş Muavini Serkan Bulak’ı istintak etti.

Tanık subaya birçok soru yönelten Avukat İbrahim Demirtaş, tanığa, mahkemeye emare sunduğu ve cinayetin tüm ayrıntılarını anlatan gönüllü ifadenin gönüllü olmadığını iddia etti ve ekledi:

“Müvekkilimden alınan ifade gönüllü değil. İfadeyi, kendiniz tasarladığınız şekilde yazıp, müvekkilime imzalattınız. Özgür Okumuş, olayın hemen akabinde hastaneye kaldırılmıştı. Sizin belirttiğiniz gibi bir ifade vermesine ne sağlığı ne de akli güce uygundu.

Tespitlerinize göre, ‘sanık, cinayeti soğukkanlı ve planlayarak işledi’ dediniz. Bu doğru değildir. Velev ki doğru olsaydı, eşinin de arkadaşı olduğu facebook hesabından gerçekleştireceğini iddia ettiğiniz senaryoyu paylaşmazdı.

Paylaşılan senaryo değil, yalnızca bir şiirdir. Kısacası siz tarafsız soruşturma yapmadınız. Tüm amacınız, sanığı tasarlama unsuruna bağlamaktı. Tarafsız soruşturma yapsaydınız, şiire yorum yapan siz, Burcu Okumuş’un fotoğraflarının ne anlama geldiğini sorgulardınız”.

İddialara “Sizin iddianız” diyerek yanıt veren tanık subay Serkan Bulak ise,Özgür Okumuş’un ifadesinin doktorunun onayı doğrultusunda alındığını ve bu yönde bir raporun olduğunu net şekilde mahkemeye aktardıktan sonra, “Özgür ne söylediyse, aynısını yazdım. Müfettiş Erkan Yahat ve ismini bilmediğim bir de hemşire yanımızdaydı” dedi.

Mahkeme, davayı, kaldığı yerden dinlemek üzere, cuma gününe tehir etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, 08:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104