İfade verdi, suçlamaları kabul etti

banner37

Üniversite öğrencisi Uduakabasi Emmanuel Onwıoduakit’in tasarrufunda yaklaşık üç gram hintkeneviri bulundu

banner87
İfade verdi, suçlamaları kabul etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Hamitköy’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekibin bir evde yaptığı aramada Uduakabasi Emmanuel Onwıoduakit’in tasarrufunda yaklaşık üç gram hintkeneviri bulundu.

   “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Uduakabasi Emmanuel Onwıoduakit, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına savcı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Ozan Özder’i dinletti.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 6 Kasım’da Narkotik ekibi tarafından Hamitköy’de sakin zanlı Uduakabasi Emmanuel Onwıoduakit’in ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada, üç ayrı poşet içinde yaklaşık üç gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlının gönüllü ifade verdiğini ancak teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini söyledi.

   Soruşturulacak şahıslar olduğunu, ayrıca yasal statüsünün araştırılacağını belirten Özder, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Uduakabasi Emmanuel Onwıoduakit, “Yasadışı durumda değilim. Üniversite öğrencisiyim. ‘Yasadışı bir şey var mı’ diye sordular. ‘Var’ dedim. Saklamadım. Gösterdim” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2019, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75