İfade vermediler ama kameralar olayı kaydetti

banner37

Hasan Diker’in önce arabasına, sonra kendisine akabinde de işyerindeki eşyalara zarar verdiği gerekçesiyle tutuklanan 4 zanlı teminatla serbest bırakıldı

banner87
İfade vermediler ama kameralar olayı kaydetti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Hasan Diker’in önce arabasına, sonra kendisine akabinde de işyerindeki eşyalara toplam 4 bin 500 TL zarar verdiği gerekçesiyle tutuklanan zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, teminatla serbest bırakıldı.

Yaşları 20 ile 29 arasında olan dört zanlıdan üçü, hıncını alamayıp Hasan Diker’in işyerine ait Grundig marka 50 inç televizyonu ellerinde tutmakta oldukları kemer ile kasten vurup kırarak hasara uğrattıkları belirlenmişti. Polis, zanlıların ifade vermediğini ancak olayın kamera kayıtlarında tespit edildiğini belirtti.

“Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzkar alet taşımak” suçlarından tutuklanan zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysın Bilgin, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

“Önce arabasına sonra araç sahibine saldırdılar”

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 12 Ocak’ta saat 21.20 raddelerinde Lefkoşa'da Girne Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Nicosia Betting isimli iş yerinin ön kısmında zanlılar Yasin Kılıç, Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar’ın park halinde bulunan Lefkoşa'da sakin Hasan Diker’e ait KJ 526 plakalı salon aracın ön motor kapağına elleri ile vurup hasar vermelerine müteakip kendilerini uyaran Hasan Diker'in vücudunun muhtelif yerlerine elleri ve ayakları ile vurmak suretiyle adı edileni ciddi bir şekilde darp ettiklerine dikkat çekti.

Polis memuru Ali Gencer, olayın akabinde saat 21.55 raddelerinde olay yerine geri dönen Talha Mert Kılıç, Hasan Uçar ve Faysal Uçar’ın konu iş yerine ait Grundig marka 50 inç televizyonu ellerinde tutmakta oldukları kemer ile kasten vurup kırarak hasara uğrattıklarına vurgu yaptı.

Mesele ile ilgili olarak tüm zanlıların aynı gün derdest emri gereği tutuklandıklarını ve tutukluluk sürelerinde ifade vermediklerini belirten Gencer, kamera kayıtlarında şahadetin yeterli olduğuna işaret etti.

Polis memuru Ali Gencer, hasara uğratılan araç ve televizyonla ilgili hasarın ise toplam 4 bin 500 TL olduğunu kaydetti.

Tahkikatın tamamlandığını ve zanlıların çalışma izinli olduğunu belirten Gencer, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışının yasaklayarak, 2 bin 500’er TL nakdi teminat yatırması, birer kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada iki gün polis karakoluna ispatı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108