İfade vermediler,suçlamaları reddettiler

banner37

Akıncılar köyünde devriye gezen askerlerin, tasarruflarındaki 3 tür uyuşturucuyla birlikte yakalayarak polise teslim ettiği üç kişi teminatla serbest bırakıldı

banner87
İfade vermediler,suçlamaları reddettiler
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Akıncılar köyünde geçtiğimiz hafta başında devriye gezen askerlerin şüpheli gördüğü araçtan, üç ayrı türde yaklaşık 200 gram ağırlığında uyuşturucu madde atılması olayıyla ilgili tutuklanan Hüseyin Erseyis, Hasan Hüseyin Canit ve Halil İsan Zorba dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Kıdemli Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fadıl Metin’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Metin, zanlılar Hüseyin Erseyis, Hasan Hüseyin Canit ve Halil İsan Zorba’nın 15 Temmuz’da saat 00.05’te Akıncılar’da askeri birliğin devriyesi esnasında arazi içinde, ışıkları kapalı olarak gezen DG 370 plakalı aracı şüpheli görüp takibe aldığını ve araçtan gri renk paket attıklarının görüldüğüne vurgu yaptı.

Polis memuru Fadıl Metin, otların arasında gri renk çorap içerisinde bir gram 429 miligram ağırlığında methamphetamine, 48 gram hintkeneviri ve 148 gram 870 miligram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

Tahkikatın tamamlandığını söyleyen Metin, zanlıların ifade vermediğini ve davalarını da kabul etmediklerini ayrıca zanlı Hüseyin Erseyis’in benzeri sabıkası olduğunu belirtti.

Metin, KKTC vatandaşı olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.
Kıdemli Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, haftada iki gün polis karakoluna ispat-ı vücutta bulunmaları koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

Yargıç İnan, zanlı Hüseyin Erseyis’in 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 200’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması, diğer iki zanlının ise 5’er bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı ikişer kefilin 100’er bin TL’lik kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmalarına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75