İflah olmuyor

banner37

Uyuşturucu ithali suçundan mahkum olduktan sonra sınır dışı edildiği KKTC’ye 33 kez sahte kimlikle giriş yapan ve havaalanında 450 adet uyuşturucu hapla yakalanan Ömer Yurt, 7 yıl hapse mahkum edildi

banner87
İflah olmuyor
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucu ithali suçundan mahkum olduktan sonra sınır dışı edildiği KKTC’ye sahte kimlikle 33 kez giriş yapan ve en son havaalanında 450 adet MDMA türü uyuşturucu hapla yakalanan Ömer Yurt, 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu hap (extacy) ithal ve tasarrufu”, “Sahtelenmiş evrağı tedavüle sürme” ve “Başkasının kimliğine bürünme” suçlarından itham edilen 57 yaşındaki Ömer Yurt, tüm suçlamaları kabul etti.

   Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı ve sanığın avukatı hazır bulundu.

   Dava kararını okuyan Kıdemli Yargıç Şerife Katip, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın işlediği uyuşturucu madde ithal etme suçunun çok ciddi, vahim ve uzun süreli hapis cezası öngördüğüne vurgu yaptı.

   Uyuşturucu suçlarının toplumda ciddi huzursuzluk yarattığına dikkat çeken Katip, uyuşturucunun toplumda özellikle de gençler arasında yaygınlığına işaret etti.

   Katip, uyuşturucu suçlarının toplumu moral olarak çökerten ve kamu sağlığını tehdit eden suçlardan olduğuna dikkat çekti.  

   Bu tür yaygın suçlara karşı caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yapan Katip, sanığın uyuşturucu ticareti yapmasını, 5 bin TL karşılığında uyuşturucu ithal etmesini ve külliyetli miktarda uyuşturucu ithal etmesini aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Şerife Katip, ayrıca daha önce de KKTC’ye uyuşturucu ithal edip, yargılandıktan sonra Ceyhan Taşkın adına olan kimlikle 33 kez KKTC’ye giriş yapmasını ve devletin otoritesini hiçe saymasını sanığın aleyhine değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile 7 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108