İğrenç olay

banner37

Gazimağusa’da, toplumda infial yaratan çok çirkin bir olay meydana geldi. Mahmoud Alreffi, kız yurdunda, arkadaşının uyuşturucu verdiği kızı önce darp etti, sonra doğaya aykırı şekilde tecavüz etti

banner87
İğrenç olay
banner90
banner99

İKİSİ DE KAÇAK... Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeller huzuruna çıkartılan ve ülkede kaçak olduğu belirtilen Mahmoud Alreffi pişmanlığını dile getirip,  “Hata yaptım. İlk ve son defa oldu. Bir daha asla yapmayacağım” diye yemin verip af diledi. Muath Owdetallah, ise kızın isteği üzerine uyuşturucu verdiğini kabul etti. Ülkede kaçak olan her iki zanlı aleyhine mahkemeden 1’er gün tutukluluk alındı

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir yurt odasında, arkadaşının uyuşturucu verdiği kızı darp ettikten sonra tecavüz eden Mahmoud Elreffi tutuklandı.


Ülkede kaçak olan Elfreffi ve kıza uyuşturucu veren Muath Owdetallah, dün sabah mahkemeye çıkartıldı ve zanlılar aleyhine 1’er gün tutukluluk alındı.
 


Zanlılar, suçlarını kabul etti.


Gazimağusa’da bir üniversitenin kız yurdu odasında, uyuşturucu verilen kıza tecavüz edilmesi, infiale yol açtı.


Üniversitenin Güney kampüsündeki Pop Art Yurdu’nda, Muath Owdetallah’ın uyuşturucu verdiği kızı yatağa bastırıp darp ettikten sonra, adı edilene, vücudunun birçok yerinden öperek cinsel saldırıda bulunan ve doğaya aykırı bir şekilde tecavüz eden Mahmoud Alreffi tutuklandı.


Çirkin suçla ilgili tutuklanan Mahmoud Alreffi ile Muath Owdetallah, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeller huzuruna çıkartıldı ve her iki zanlı aleyhine mahkemeden tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri alındı.


Zanlı Mahmoud Alreffii pişmanlığını dile getirip, “Hata yaptım. İlk ve son defa oldu. Bir daha asla yapmayacağım” diye yemin verip af diledi.


Muath Owdetallah ise kızın isteği üzerine uyuşturucu verdiğini kabul etti. 

Kamera kayıtları incelenip ifadeler alınacak


Dünü tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Gazimağus Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Eren Erdelhan’ı yeminli şahadete çağırdı.


Tanık Çavuş Eren Erdelhan, 22 Aralık saat 05.00’te, DAÜ Kampüsü’nün Güney cephesindeki Pop Art Yurdu’nun C-315 numaralı odasında meydana gelen çirkin saldırının olgularını anımsattı.


Eren Erdelhan, bahse konu yurt odasında, yaklaşık 2 haftadır tanıdığı R.A.’yı kasten ve kanunsuz olarak elleriyle yatağa bastırıp, darp ettikten sonra, vücudunun muhtelif yerlerini öperek cinsel saldırıda bulunduktan sonra, doğaya aykırı bir şekilde zorla ırzına geçtiğini söyledi.


İtiraf nitelikli olmayan gönüllü ifade veren zanlılar aleyhine 25 Aralık’ta polise şikayette bulunulduğunu anlatan tanık çavuş, zanlı Mahmoud Alreffi ve şikayetçinin ırzına geçilebilmesi maksadıyla adı edilene uyuşturucu veren Muath Owdetallah’ı derdest emri gereği tutukladığını belirtti.


Meselenin ciddiyetine vurgu yapan polis çavuşu, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek için tahkikatına etki etme olasılığı bulunan ve ülkede kaçak konumundaki Mahmoud Alreffi ve Muath Owdetallah aleyhine mahkemeden tutukluluk emri talep etti.


Öte yandan narkotik polisi ise tecavüze uğrayan Mısırlı R.A. ve arkadaşı H.K.’yi, uyuşturucu madde suçundan mahkemeye çıkartarak aleyhlerine tahkikat maksatlı tutukluluk emri talep etti.


Savcı Hasan Boşnak, cinsel tecavüz suçunun vahametine ve toplumda yarattığı etkiye dikkat çektikten sonra, Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, tüm zanlılar hakkındaki kararını açıkladı.


Çiğdem Güzeler, ilk nazarda, suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptığı zanlıların, neticelenmesi için süreye ihtiyaç duyulan tahkikatın selameti açısından polis nezaretinde 1’er gün tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75