banner6

İhbar ele verdi

banner37

Güvercinlik Kavşağı’nda düzenlenen operasyonda, bir araçta uyuşturucu bulundu, iki genç tutuklandı.

İhbar ele verdi
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Aldığı ihbar üzerine narkotik polisinin Güvercinlik Kavşağı’nda düzenlediği operasyonda bir gencin tasarrufunda az miktarda uyuşturucu bulundu. Polis, tasarrufunda uyuşturucu bulunan gencin ardından, uyuşturucuyu satın aldığı kişiyi de tutukladı.

EB 016 plakalı aracında 1 gram ağırlığında sentetik cannabionid türü uyuşturucu madde bulunduran İskender Kozan ve aynı gün Kozan’a konu maddeyi satan Uğur Özbayır dün mahkemeye çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri temin edildi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen tutukluluk

Duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hasan Boşnak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı tanık olarak dinletti.

Mustafa Kavaz, aldıkları bilgi ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından, Güvercinlik yol kavşağına gittiklerini ve yol kenarında solda, Lefkoşa istikametine doğru park halinde bulunan İskender Kozan’ın kullanımındaki EB 016 plakalı araçta arama yaptıklarını anlattı.

Mustafa Kavaz, yaptığı aramada, aracın ön koltuğu önündeki paspas üzerinde 1 gram ağırlığında sentetik canabinoid türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddeyi tespit edip, emare aldığını ve İskender Kozan’ı gözaltına aldığını kaydetti.

İskender Kozan’ın konu maddeyi, aynı gün Uğur Özbayır’dan aldığını söylemesi üzerine, Uğur Özbayır’ı da evinde tespit edip gözaltına aldığını kaydeden tanık polis, zanlılar aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen yürütebilmek için mahkemeden süre talep etti.

Yargıç Hacımulla, polisin tahkikatını salimen yürütebilmesi için, zanlıların 3’er gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104