İhbar, kimliği sahtelenen den geldi !

banner37

Gazimağusa polisi, resmi evrak sahteleme suçuyla ilgili 3 kişi aleyhine, mahkemeden birer gün tutukluluk emri temin etti

İhbar, kimliği sahtelenen den geldi !

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa polisi, resmi evrak sahteleme suçuyla ilgili ihbar üzerine tutukladığı 3 kişi aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri temin etti.

Polis, sahte KKTC ve Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik kartı çıkartacağı vaadiyle, Ahmet Türker’e 5 bin 500 dolar veren Ali Kılıç’ın ihbarı üzerine, Ahmet Türker ile Muhammed Mavideniz’i, evlerinde tespit edip tutukladı.

Üç zanlı aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı birer gün tutukluluk emri alındı.

Tahkikat yeni

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Erman Sennaroğlu’nu tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Erman Sennaroğlu, zanlı Ahmet Türker ve Muhammed Mavideniz’in, Gazimağusa’da “resmi evrak sahteleme”, Ali Kılıç’ın ise “resmi evrak sahteleme”, “yetkili makamdan izinsiz KKTC topraklarını terk etme”, “askeri bölgeyi ihlal” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Erman Sennaroğlu, zanlı Ali Kılıç’ın önceki gün polis müdürlüğüne gelerek, ciddi suçlarla ilgili ihbarda bulunduğunu anlattı ve tespitlerini mahkemeye aktardı.

Sennaroğlu, zanlı Ali Kılıç’ın, kendi adına sahtelenen KKTC kimlik kartı ile birçok evrak getirerek, suç işleyip kendisine yardımcı olan kişilerin de yargı önüne getirilmesini istediğini beyan ederek, gönüllü ifade verdiğini anlattı.

Ali Kılıç’ın, polise,  TC kimlik kartını ve Kıbrıs Cumhuriyeti kimlik kartı çıkartmak için verilen Muhammed Mavideniz’e ait, üzerinde kendisinin resmi bulunduğu KKTC kimlik kartının fotokopilerini, Ali Mavideniz ile Hanife Mavideniz’in evlenme belgelerini, Ali Mavideniz’e ait ölüm kayıt belgesini, Muhammet Mavideniz’e ait doğum belgesini ve Hanife Abdurrahman’a ait Kıbrıs kimlik kartı fotokobisini, Hanife Mavideniz’e ait KKTC kimlik kartı fotokopisini de teslim ettiğinden söz etti.

Tanık polis, Ali Kılıç’ın ifadesine göre, 2018 yılı Ağustos ayı içerisinde internet üzerinden Ahmet Türker ile tanıştığını ve kedisine, Kıbrıs Cumhuriyeti ile KKTC kimlik kartı çıkartacağı vaadinde bulunan Ahmet Türker’e toplam 5 bin 500 dolar ödediğini belirtti.

Üç zanlı aleyhine derdest emri temin ettiğini beyan eden tanık polis, diğer iki zanlıyı da tespit edip tutukladığını belirttikten sonra, zanlıların evlerini aradığını ancak kanunsuz herhangi bir şeye rastlamadığını anlattı .

Tanık polis, Ali Kılıç’ın polise verdiği 2’inci gönüllü ifadesine de değinerek, Ahmet Türker’in yardımıyla, yasa dışı yolla, Güney Kıbrıs’a geçtiğini, burada 3 hafta kaldıktan sonra yine ayni yolla kuzeye geldiğini de beyan ettiğini belirterek, sözlü beyanlarla verilen gönüllü ifadelerin teyit ve tekzibini yapacağını anlattı.

Tanık polis, henüz yeni başlattığı ciddi tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden, zanlıların aleyhine birer gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç, huzurundaki zanlıların, tahkikatın selameti açısından birer gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER