banner6

İhbar, yüzlerce hapı yakalattı

banner37

Ele geçirilen 658 hapın devamı ve bağlantılı bir kişinin daha olduğunu düşünen polis, olay anında evde bulunan Mete Hallaçoğlu, Salihcan Aztekin ve Rebah Gerçekler’i tutukladı. Dün mahkemeye çıkarılan zanlılardan Hallaçoğlu ve Aztekin pişmanlıklarını dile getirirken, Gerçekler haplarla ilgisinin olmadığını iddia etti.

İhbar, yüzlerce hapı yakalattı
banner8

Elmas TOKAY

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir ekip, aldığı bir ihbar üzerine dün sabah saatlerinde mahkeme emriyle Alsancak’ta bir evde arama yaptı. Yapılan aramada 658 adet uyuşturucu madde içerdiği tahmin edilen extacy türü hap bulan polis, evde bulunan Mete Hallaçoğlu, Salihcan Aztekin ve Rebah Gerçekler’i tutukladı. Polis, meseleyle bağlantılı bir kişiyi ve kayıp olan emareleri aradığını açıkladı.

Alsancak’taki operasyonda ele geçen 658 adet hapla ilgili gözaltına alınan üç zanlı dün öğleden sonra, tutukluluk talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzuruna çıkarıldı ve haklarında üçer günlük tutukluluk emri alındı.

Meseleyle ilgili mahkemede yeminli şahadet veren polis çavuşu Erkan Karam, aldıkları bir ihbar üzerine dün sabah 09.15-09.45 saatleri arasında mahkeme emriyle, Alsancak’ta bir evde arama yaptıklarını kaydetti. Yapılan aramada 658 adet uyuşturucu madde içerdiği tahmin edilen extacy türü hap bulduklarını ifade eden Karam, evde bulunan Mete Hallaçoğlu, Salihcan Aztekin ve Rebah Gerçekler’i suçüstü gereği tutukladıklarını kaydetti. Karam, kayıp emare olduğu ve meseleyle bağlantılı bir kişinin daha olduğunu bilgisine ulaştıklarını belirterek zanlıların üçer gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Pişman olduklarını söylediler

banner134

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından Kıdemli Yargıç Hüdaverdi zanlılara söz hakkı verdi. Mete Hallaçoğlu, ve Salihcan Aztekin isimli zanlılar pişman olduklarını söylerken, Rebah Gerçekler ise olayla bağlantısı olmadığını iddia etti.

Sunulan şahadet ve zanlıların beyanlarını dikkate alan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, meselenin ciddiyetine dikkat çekerek, 3 zanlının da tahkikat amaçlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2017, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104