İhraç işlemleri devam ediyor

banner37

Girne’de çarşamba akşamı yakalanan ikamet izinsiz 9 zanlının tutukluluğu 7 gün daha uzatıldı, ülkeye kaçak gelen zanlı ise 20 günlüğüne cezaevine gönderildi

İhraç işlemleri devam ediyor
banner99

Meyil AVCAN

   Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği ekipleri tarafından çarşamba günü gerçekleştirilen operasyonlarda ülkede ikamet izinsiz olarak kaldıkları belirlenen 9 zanlının tutukluluk süreleri dün 7 gün daha uzatılırken, ülkeye kaçak girdiği tespit edilen zanlı ise 20 günlüğüne cezaevine gönderildi.

   Ülkede ikamet izinsiz bulunan Murat Yıldız, Arda Tezel, Sami Ullah Ghulam Abbas Azad, Sunny Sahota, Bilal Sarwar, Abu Bakar Sıddık Sajol, Suman Miah, Hazrot Ali ve Muhammad Masum Miah ile, ülkeye kaçak giriş yapan Lachhman Singh dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Murat Kermeoğlu’nu tanık olarak dinletti.

   Polis memuru Kermeoğlu, ilk 9 zanlının “İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduğunu kaydederek, Murat Yıldız’ın 27 Haziran 2010, Arda Tezel’in 5 Mart 2019, Sami Ullah Ghulam Abbas Azad’ın 11 Kasım 2016, Sunny Sahota’nın 30 Kasım 2018, Bilal Sarwar’ın 2 Ekim 2016, Abu Bakar Sıddık Sajol’un 11 Nisan 2017, Suman Miah’ın 21 Mayıs 2016 ve Muhammad Masum Miah’ın 18 Kasım 2017 tarihinden beri KKTC’de ikamet izinsiz olarak bulunduklarını ifade etti.

   Öte yandan, yapılan operasyon neticesinde yakalanan zanlı Lachhman Singh’in 2018 yılı Ekim ayı içerisinde henüz tespit edilemeyen bir yerden KKTC’ye kanunsuz yollardan giriş yaptığının tespit edildiğini kaydeden Kermeoğlu, zanlının verdiği izahatında, adaya uçakla geldiğini söylediğini belirtti.

   Kermeoğlu, zanlılar aleyhinde ihraç işlemlerinin devam ettiğini belirterek ve tutukluluk sürelerinin uzatılmasını talep etti.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlıların ülkede kanunsuz olarak bulunduklarını ve aleyhlerinde ihraç işlemlerinin başladığını vurgulayarak, kaçak olan 9 zanlının poliste 7 gün daha tutuklu kalmalarına, adaya nereden geldiği tespit edilemeyen zanlının ise 20 günü aşmayan süreyle hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2019, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mericli
Mericli - 1 yıl Önce

Madem kanunlara aykiri girisleri var ve yasa disi isler veya calarlar vs.niye 20 gun vs ceza evine gonderirler .1 gun ceza evinde kalsin deport olsun hem yuk olmaz devlete

SIRADAKİ HABER

banner75