İhraç işlemleri henüz tamamlanmadı

banner37

Ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenerek geçtiğimiz hafta tutuklanan Ali Kılınç, 8 gün daha poliste tutuklu kalacak

banner87
İhraç işlemleri henüz tamamlanmadı
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde geçtiğimiz hafta ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı belirlenen Ali Kılınç’ın tutukluluk süresi, ülkeden ihracı için gerekli olan işlemlerin henüz tamamlanamamış olması sebebiyle 8 gün daha uzatıldı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde dün Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Salahi Atlı tanık olarak dinlendi.

Mahkemede yeminli şahadet veren Atlı, zanlının “KKTC’de İkamet İzinsiz Kalmak” suçundan methaldar olduğunu belirterek, olayın detaylarını mahkemeye aktardı.

Atlı, geçtiğimiz cuma akşamı yapılan kontroller neticesinde zanlı Ali Kılınç’ın 3 Mayıs 2017 tarihinden bu yana ülkede ikamet izinsiz bulunduğunun tespit edildiğini kaydederek, zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını ifade etti.

Zanlının, ertesi gün mahkemeye çıkarılarak, aleyhinde 3 günlük ek tutukluluk emri temin edildiğini söyleyen Atlı, zanlı aleyhinde başlatılan ihraç işlemlerinin henüz tamamlanmadığını ve dolayısıyla aleyhinde 8 gün daha tutuklu kalması talebinde bulundu.

Yargıç Seran Bensen, polisin talebini yerinde bularak zanlının 8 gün daha tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75