İkamet izni olmadığı için tutuklandı

banner37

Muhaceret Dairesi’ne çalışma iznini nasıl yenileyebileceğini soran Pakistan uyruklu Jahan Veb’in son bir yıldır ülkede ikamet izinsiz kaldığı belirlendi

banner87
İkamet izni olmadığı için tutuklandı
banner90
banner8

Meyil AVCAN

İptal edilen çalışma iznini nasıl yenileyebileceğini öğrenmek için Muhaceret Dairesi’ne başvuran Pakistan uyruklu Jahan Veb, bir yıldır ülkede ikamet izinsiz olarak kaldığı için tutuklandı.

Çalışma iznini yenilemek isterken, ikamet izni olmadığı için tutuklanan Jahan Veb, dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı ve aleyhine soruşturma amaçlı olarak 2 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Savcı Emine Taşkın, Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Özmüezzin’i tanık olarak dinletti.

Özmüezzin, zanlı Jahan Veb’in “İkamet İzinsiz Kalma” suçundan methaldar olduğunu ifade ederek, olayın olgularını mahkemeye aktardı.

Zanlının muhacerete giderek, çalışma iznini nasıl yenileyebileceğini sorması üzerine araştırma yapıldığını belirten Özmüezzin, araştırma sonucu, zanlının Kascon İnşaat Şirketi’nde çalışma izinli olarak bir süre çalıştığının ve geçtiğimiz yıl ise çalışma izninin iptal edildiğinin tespit edildiğini ifade etti.

Polis memuru Özmüezzin, meseleyle ilgili yürütülen tahkikatın henüz yeni başladığını belirterek, zanlının ilk etapta poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.

Yargıç Meltem Dündar, tahkikatın yeni başlamış olup, zanlının ülkede yasal bağlantısı bulunmadığını belirterek, zanlının ihraç işlemleri tamamlanıncaya değin poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75