İki ağıldan 20 kuzu çaldılar, teminatla serbest kaldılar

banner37

Dörtyol polisi, Akdoğan ve Vadili köylerindeki iki ağıldan hayvan sirkat ettikleri suçlamasıyla Mehmet Yeşilbaş ve Oğuzhan Ekin’i, hayvanları satın aldığı suçlamasıyla da Gökhan Afanyalı’yı tutukladı

banner87
İki ağıldan 20 kuzu çaldılar, teminatla serbest kaldılar
banner90
banner99

KUZULAR 8 BİN 400 TL’YE SATILDI… Polis, Mehmet Yeşilbaş ve Oğuzhan Ekin’in ocak ayında, şu anda cezaevinde hükümsüz tutuklu olan Eyüpcan Aktaş ile birlikte İnci Menteş’in Akdoğan’daki ağılından 14, Adil Uyanık’ın Vadili’deki ağılından ise 6 kuzuyu sirkat ettiğini, toplamda 24 bin TL değerindeki kuzuları, Gaziköylü Gökhan Afanyalı’ya 8 bin 400 TL’ye sattıklarını söyledi.

Sedef BOŞNAK

Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis ekipleri, Mehmet Yeşilbaş ve Oğuzhan Ekin’i, Akdoğan ve Vadili köylerindeki 2 mandıradan 24 bin TL değerinde 20 kuzuyu sirkat etmekten, Gökhan Afanyalı’yı ise hırsızlık olduklarını bildiği halde kuzuları, 8 bin 400 TL’ye satın almaktan tutukladı.

Meseleyle ilgili soruşturmasını tamamlayan polis dün zanlıları teminat için mahkemeye çıkardı ve üç zanlı da aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere diğer şartların yanında 7’şer bin TL’lik nakdi teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için, Dörtyol Polis Karakolu’nda görev yapan Yasin Kural’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Yasin Kural, zanlı Mehmet Yeşilbaş ve Oğuzhan Ekin’in, şu anda cezaevinde hükümsüz tutuklu olarak bulunan Eyüpcan Aktaş ile Ocak ayı içerisinde, Akdoğan’da İnci Menteş’e ait ağıldan 13 bin 500 TL değerindeki 14 kuzuyu, Vadili’de sakin Adil Uyanık’ın mandırasından ise 10 bin 700 TL değerindeki 1’i yavru 6 kuzuyu sirkat ettiğini söyledi.

Yasin Kural, zanlıların, sirkat ettiği kuzuları, Gaziköy’de sakin Gökhan Afanyalı’ya toplam 8 bin 400 TL’ye satarak sahtekârlıkla para temin ettiğini belirterek, Gökhan Afanyalı’nın da hırsızlık malı satın aldığını dile getirdi.

Zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis Kural, mahkemeden zanlıları uygun birere teminata bağlamasını talep etti.

Talebi değerlendiren Yargıç Dilşah Karayel, zanlıları yargılanıncaya kadar KKTC dışına çıkmaktan men ederek, her birinin 7’şer bin TL nakdi teminat yatırması ve her biri lehine ikişer kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında yargılanıncaya kadar serbest bırakılmalarına karar verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108