banner6

İki 'baba' çocuğuna tecavüzden yargılanacak

banner37

Yeni Adli Yıl’da Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde 6 ayrı tecavüz davası olacak.

İki 'baba' çocuğuna tecavüzden yargılanacak
banner8

Emine UYSAL

Yeni Adli Yıl’da Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde 6 ayrı tecavüz davası olacak. Yeni Adli Yıl’ın 18 Eylül’de açılmasının ardından oturumlarına başlayacak olan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nin gündeminde 6 ayrı tecavüz davası bulunuyor ve bu davaların ikisinde sanık kutusunda babalar olacak.

Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde 14 ve 17 yaşındaki iki öz kızına ‘dört yıl’ boyunca cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan 43 yaşındaki ‘baba’ ile Güzelyurt’ta öz kızına cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen bir başka ‘baba’ da Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

banner134

İki kız babalarından şikayetçi olmuştu

Lefkoşa’nın Taşkınköy bölgesinde yaşayan iki kız kardeş, 2013 yılından 22 Ocak 2017 tarihine kadar ayrı tarih ve zamanlarda, vahim bir şekilde cinsel saldırıya maruz kaldıklarını belirterek, babalarını polise şikayet etmişti.

Babanın, çocuklarla tek tek, evde baş başa kaldığı zamanları kollayarak taciz ettiği ve olayı bu şekilde dört yıl boyunca örtbas edebildiği belirtilmişti.

Baba, kızına tecavüzden yargılanacak!

Güzelyurt’a bağlı Güneşköy’de 5 yıldan beridir 17 yaşındaki öz kızını tehdit ederek, tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanıp, cezaevine gönderilen O.Y.’de Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

43 yaşındaki O.Y., hakkındaki tüm suçlamaları reddetmişti.

O.Y, “16 Yaşından Küçük Çocuğa Cinsel Tecavüz”, “Akrabayla Cinsel İlişki”, “Çocuğa Cinsel Saldırı”, “Çocuğa Cinsel İstismar” ve “Şiddet Kullanma Tehdidi” suçlamalarıyla yargılanacak.

 

 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2017, 08:44
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104