İki genç, tutuksuz yargılanacak

banner37

Erülkü Süpermarket’ten 2 bin 57 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan 18 yaşındaki İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, teminatla serbest bırakıldı

banner87
İki genç, tutuksuz yargılanacak
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Ülkemize üniversite eğitimi almak için gelen ve iki farklı tarihte Erülkü Süpermarket’ten 2 bin 57 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettikleri gerekçesiyle tutuklanan 18 yaşındaki İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, teminatla serbest bırakıldı.

“Sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar İrem Türkyılmaz ve Şeyda Şar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Ruso, tanık olarak Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Yücel Kuşcuoğlu’nu dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kuşcuoğlu, zanlıların 11 Kasım’da saat 12.00’de Demirhan’da faaliyet gösteren Erülkü Süpermarket’ten 2 bin 57 TL değerinde muhtelif markalarda gıda, kozmetik ürünleri, tencere ve tava sirkat ettiklerine vurgu yaptı.

Polis memuru Yücel Kuşçuoğlu, zanlıların gönüllü ifade verdiklerini ve tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, üniversite öğrencisi olan zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 3 biner TL nakdi teminat yatırmaları ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunmaları koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsimsiz
İsimsiz - 9 ay Önce

Tanıyodum onları terbiyesizler

SIRADAKİ HABER

banner75