banner6

İki kişi daha aranıyor

banner37

Lefkoşa’da sakin Ünal Eroğlu’nu ciddi şekilde darp edip, arabasına zarar veren ve cep telefonunu çalan dört kişiden ikisi yakalandı

İki kişi daha aranıyor
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da sakin Ünal Eroğlu, dört kişi tarafından ciddi şekilde darp edildi ve saldırganlar aracına da kasten zarar vererek cep telefonunu çaldı. Olayla ilgili iki kişi tutuklanırken, iki kişininse halen arandığı bildirildi.

banner134

“Sirkat”, “Kasti hasar”, “Ciddi darp” ve “Tecavüzi alet taşıma” suçlamasıyla tutuklanan H.Ç. (E-26) ve A.U.G. (E-37) isimli iki zanlı dün sabah tutukluluk talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Senem Palabıyık, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kazım Sevinç’i dinletti. 

Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 12.10.2021 tarihinde saat 20.00 raddelerinde Lefkoşa’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Onkoloji Servisi park alanının doğu kısmında zanlı 1 H.Ç.’nin, konuşmak istediği gerekçesi ile kendisini FD 869 plakalı aracı ile alan Ünal Eroğlu’nu aracını alana park ettiği bir esnada elleri ile vurmak suretiyle darp ettiğini anlattı.

Sevinç, kavga esnasında HD 711 plakalı araç ile olay yerine gelen zanlı 2 A.U.G.’nin araçtan inerek araçtan aldığı yaklaşık 1.5 metre plastikten mamül boru ile Ünal Eroğlu’na gelişigüzel vurmak suretiyle sol kol üst dış kısmında kızarıklık, sağ yan göğüste sıyrık yaptıktan sonra, konu araçtan inen isimleri tespit edilen zanlı 3 ve zanlı 4’ün elleri ile gelişigüzel yumruk vurmak suretiyle adı edilenin sol kaş kısmında 1-2 cm kesi, sağ kulakta şişlik, sırtta birden fazla sürtük yapıp ciddi şekilde darp ettiklerini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Kazım Sevinç, Ünal Eroğlu’nun zanlıların ellerinden kurtulup olay yerinden uzaklaştığını belirtti.

Sevinç, zanlıların konu aracın sağ arka camı, sol arka ve ön camı, aracın ön ve arka camını muhtemelen sert bir cisim ile kırarak kasti hasara uğrattıktan sonra araç içerisinde bulunan Samsung A 5 marka cep telefonunu sirkat ettiklerini kaydetti.

Olayla ilgili incelenmesi gereken kamera görüntüleri, aranan iki şahıs, alınması gereken ifadeler olduğunu belirten Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104