İki kişiyi bıçakladı, teminatla serbest kaldı

banner37

Lefkoşa’da bir eğlence mekanının önünde çıkan kavgada iki kişiyi bıçakla yaralayan Bülent Can Şen, teminatla serbest bırakıldı

İki kişiyi bıçakladı, teminatla serbest kaldı
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da 2 Ocak’ta sabahın ilk saatlerinde yol vermeme nedeniyle çıkan kavgada Naim Temel ve Umut Özer’i vücutlarının çeşitli yerlerinden kesici bir aletle yaralayan ve havaalanından çıkış yapmak isterken yakalanan 22 yaşındaki Bülent Can Şen, teminatla serbest bırakıldı.

“Yaralama”  ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Hüseyin Ergüleç’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 2 Ocak’ta saat 03.00’te Lefkoşa’da umumi bir yer olan Müftü Hilmi Sokak’ta bulunan bir eğlence mekanının önündeki asfalt yol içerisinde, yol vermeme konusunda aralarında çıkan tartışma neticesinde zanlı Bülent Can Şen bir taraf; Naim Temel ve Umut Özer’in diğer bir taraf olup karşılıklı olarak birbirlerinin vücutlarının muhtelif yerlerine vurarak bir kavgada yer aldıklarını anlattı.

   Polis memuru Hüseyin Ergüleç, bu kavga esnasında zanlı Şen’in Naim Temel’i 11, Umut Özer’i ise üç kez vücutlarının muhtelif yerlerinden aranan kesici bir aletle yaralandığına vurgu yaptı.

   Ergüleç, Naim Temel ve Umut Özer’in almış olduğu yaralardan dolayı Lefkoşa Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altına alındığını ve taburcu olduklarını belirtti.

Polis memuru Hüseyin Ergüleç, meselenin tahkikatının tamamlandığını söyleyerek, KKTC vatandaşı olan üniversite öğrencisi zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 7 bin 500 TL nakdi teminat yatırması, iki kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75