banner6

İki kişiyi kefil gösterdi, 30 bin TL teminat ödedi

banner37

Müdür olarak çalıştığı ilaç şirketinden çaldığı 1 milyon 700 bin TL ile ikamet ettiği evine kısmi ödeme yaptığı itirafında bulunan A.K.H. dün teminat duruşmasına çıkarıldı

İki kişiyi kefil gösterdi,  30 bin TL teminat ödedi
banner151

Emine UYSAL ÇALUDA

Bir ilaç şirketinde müdür olarak çalışan ve üç yıllık süreçte şirkete ait 1 milyon 700 bin TL’yi aşkın parayı sirkat ettiği gerekçesiyle tutuklanan A.K.H., aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

Polise itiraf içerikli gönüllü ifade veren şirket müdürü A.K.H., şirkete ait parayla ikamet ettiği eve kısmi ödeme yaptığını itiraf etmişti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Öjen Açıkada’yı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Açıkada, zanlı A.K.H.’nin 2017-2019 yılları arasında Lefkoşa’da şirket müdürü olarak müstahdemi olduğu Tane İlaç Enterprises Ltd. isimli işyeri adına eczanelere yapılan ilaç satışından elde edilen ve hesaplamalara göre tam olmamakla birlikte 650 bin TL’yi tasarrufuna alıp ihtiyaçlarına harcadığının tespit edildiğini kaydetti.

Polis memuru Öjen Açıkada, zanlı A.K.H’nin Devlet Ecza Deposu’na tedarik ettikleri ilaçlara müteakip Maliye Bakanlığı tarafından ödenen Merkez Bankası’na ait 1 milyon 50 bin 908.38 TL meblağlı çeki de sirkat ettiğini belirtti.  

Açıkada, zanlının, konu çekin karşılığıyla ikamet ettiği eve, kısmi ödeme yaptığına vurgu yaptı.

Zanlının 3 Ocak’ta derdest emri gereği tutuklandığını ve aleyhinde başlatılan tahkikata etki etme olasılığının kalmadığını söyleyen Açıkada, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 30 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 100’er bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve zanlının iki haftada bir polise ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110