İki operasyon yapıldı, 391 hap bulundu

banner37

Mehmet Arif Bozkurt’un tasarrufunda 41 adet uyuşturucu hap bulan polis, Özcan Demirkısan’ın tasarrufundaki 350 adet hapa daha ulaştı

banner87
İki operasyon yapıldı, 391 hap bulundu
banner90
banner99

“SATMA NİYETİM YOK”… Mehmet Arif Bozkurt, çıkarıldığı mahkemede, “İçmek için aldım. Ben zaten memurum, satma niyetim yok” diye savunma yaparken, Özcan Demirkısan da, Bozkurt’a hapları kendisinin verdiğini kabul ederek, “Mehmet satıcı değil. Ondan para da almadım, ona verdim” dedi. Mahkeme, polis soruşturması için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün art arda düzenlediği başarılı iki operasyonda toplam 391 adet uyuşturucu hap ele geçirildi, iki kişi tutuklandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mehmet Arif Bozkurt ve Özcan Demirkısan, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve haklarında üçer günlük tutukluluk emri temin edildi.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sakallı, 22.06.2020 tarihinde saat 16.10 raddelerinde PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Şht. Mustafa Ertan Sokak üzerinde park halinde bulunan JT 447 plakalı Mazda Familia marka araç içerisinde şüpheli olarak tespit edilen zanlı Mehmet Arif Bozkurt’ un üzerinde yapılan aramada 8 adet pembe renk uyuşturucu içerdiğine inanılan hap, ikametgahında yapılan aramada da toplam 33 adet uyuşturucu madde içerdiğine inanılan hapların bulunarak emare alındığını belirtti.

“Bozkurt, hapları Demirkısan’dan aldı”

   Polis memuru Serkan Sakallı, zanlı Mehmet Arif Bozkurt’tan yapılan soruşturmada söz konusu hapları zanlı Özcan Demı̇rkısan’dan 4 bin TL karşılığında 50 adet olarak aldığının tespit edildiğini kaydetti.

   Sakallı, zanlı Özcan Demirkısan’ın Lefkoşa’da tespit edildiği esnada polisi fark etmesi üzerine tasarrufunda bulundurduğu 50 adet pembe renk uyuşturucu içerdiğine inanılan hapları atıp kullanımında bulunan LY 185 plakalı Renault Fluence marka aracıyla olay yerinden hızla uzaklaştığını ve atılan hapların emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

   Sakallı, Özcan Demı̇rkısan’ın Lefkoşa’da tespit edildiğini ve ikametgahında yapılan aramada tasarrufunda 300 adet daha uyuşturucu içerdiğine inanılan hapların da bulunduğunu dile getirdi.

   İki zanlının da verdiği gönüllü ifadelerin teyit ve tekziplerinin yapılması gerektiğine vurgu yapan Sakallı, aranan haplar olduğuna dikkat çekti.

   Sakallı, alınması gereken ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve meselede aranan bir kişi olduğuna vurgu yapıp, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Bozkurt: Satma niyetim yok, zaten memurum

   Mahkemede söz alan zanlı Mehmet Arif Bozkurt, “İçmek için aldım. Zaten memurum, satma niyetim yoktu” dedi.

   Zanlı Özcan Demirkısan ise, “Mehmet satıcı değil. Ondan para da almadım. Ona verdim” dedi.

   Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75