İki polis daha teşkilattan atıldı

banner37

FETÖ/PDY terör örgütüyle ilgili soruşturulan polis müfettişi Ali Özbayrak, polis çavuşu Yılmaz Öztürk ve polis memuru Sadık Erol’un ardından, polis memurları Ali Çiftçi ve Mustafa Çavdar da teşkilattan ihraç edildi

banner87
İki polis daha teşkilattan atıldı
banner99

KIBRIS Özel

Fetullahçı terör örgütüne (FETÖ/PDY) üye oldukları gerekçesiyle soruşturulan ve Polis Hizmetleri Komisyonu tarafından savunmaları alınıp teşkilattan ihraç edilen polis müfettişi Ali Özbayrak, polis çavuşu Yılmaz Öztürk ve polis memuru Sadık Erol’un ardından polis memurları Ali Çiftçi ile Mustafa Çavdar da polis teşkilatından ihraç edildi.

Öte yandan, Polis Hizmetleri Komisyonu’nun bazı polis mensuplarından daha savunma istediği, birkaç gün içerisinde başka polislerin de meslekten ihraç edilebileceği bilgisine ulaşıldı.

İhraçların KKTC Başsavcılığı’ndan bağımsız bir şekilde alınması dikkat çekti.

Polis Hizmetleri Komisyonu tarafından “kamu yararı” dikkate alınarak, örgütten ihraç edilen polis mensuplarının yasadaki ilgili maddesi gereği, emekliliğe sevk edildiklerinden emeklilik haklarının yanı sıra maaş alma haklarına da sahip olmaları polis teşkilatında tepkiyle karşılandı.

Birçok polis mensubu, FETÖ/PDY örgütü üyesi olmakla suçlanan polis mensuplarının, cezalandırmak bir yana, bu kararla ödüllendirildikleri yönünde eleştiride bulundu.

İhraç edilen polislerden biri YİM’e başvurmuştu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları gerekçesiyle, 7 Mayıs’ta meslekten ihraç edilen üç polis mensubundan biri olan Müfettiş Ali Özbayrak, hakkındaki yürütmenin durdurulması için ara emri talebiyle Yüksek İdare Mahkemesi’ne (YİM) başvuru yapmıştı.

Özbayrak’ın başvuru davası görüşülmek üzere 30 Mayıs’a ertelenmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108