banner6

İki turist tutuklu yargılanacak

banner37

Üzerlerinde hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle ülkeye giriş yapmaya çalışırken suçüstü yakalanan Murat Ölmez ve Abdülkadir Korkmaz, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

İki turist tutuklu yargılanacak
banner8

Emine UYSAL

banner134

Ercan Havaalanı’ndan ülkeye üzerlerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile giriş yapmaya çalışırken suçüstü yakalanan Murat Ölmez 20 günü, Abdülkadir Korkmaz ise bir ayı geçmemek üzere Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda yeminli şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Fadıl Metin, 16 Kasım günü saat 15.00 sıralarında detektör köpeği Liz’in tepki vermesi üzerine, Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yapmaya çalışan Murat Ölmez’in çantaları ve üzerinde yapılan aramada 1 gram ağırlığında hintkeneviri yürü uyuşturucu madde tespit edildiğini kaydetti.

Yine aynı gün saat 15.20 sıralarında detektör köpeği Cindy’nin tepki vermesi üzerine Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye giriş yapmaya çalışan Abdülkadir Korkmaz’ın üzerinde arama yapıldığını söyleyen Metin, Korkmaz’ın giymekte olduğu sol çorabının içerisinde 6 gram, sağ çorabının içerisinde ise 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde tespit edildiğini yineledi.

Polis memuru Fadıl Metin, gönüllü ifade vererek suçlarını kabul eden zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Murat Ölmez’in 20 günü, Abdülkadir Korkmaz’ın ise bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 08:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88