banner6

İki yaralının da hayati tehlikesi yok

banner37

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampüsü içinde kız meselesi yüzünden çıkan kavgada, iki kişiyi bıçakla yaralayan 18 yaşındaki genç, teminatla serbest bırakıldı

İki yaralının da hayati tehlikesi yok
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da bir üniversitenin kampüsü içinde kız meselesi yüzünden çıkan kavgada Kadir Mert Aydın’ı (E-23) sağ göğüs ve sol üst kol kısmından bıçakla birkaç kez, Ahmet Kesim Esmer’i (E-23) ise sağ kalça kısmına bir kez bıçak sokarak yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan 18 yaşındaki Y.C.B., yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

“Ağır yaralama”, “Vahim zarar” ve “Kanunsuz bıçak taşıma” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Y.C.B, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Hasan Boşnak, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Mustafa Sensev’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Sensev, 10.01.2022 tarihinde saat 04.00 raddelerinde Lefkoşa’da YDÜ Hastanesi önünde, Lefkoşa’da sakin Y.C.B.’nin kız meselesi yüzünden tartışmış olduğu Lefkoşa’da sakin

Kadir Mert Aydın’ın sağ göğüs ve sol üst kol kısmına tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurulmuş olduğu, ağız uzunluğu 7, toplam uzunluğu ise 16 cm olan bıçağı birkaç kez, yine Lefkoşa’da sakin Ahmet Kesim Esmer’in sağ kalça kısmına da bir kez sokmak suretiyle yaraladığına vurgu yaptı.

Polis memuru Mustafa Sensev, Kadir Mert Aydın ve Ahmet Kesim Esmer’in, YDÜ Hastanesi’nde müşahede altında olup hayati tehlikeleri bulunmadığını kaydetti.

Bahse konu bıçağın emare olarak zapt edildiğini ve zanlının tutuklandığını belirten Sensev, zanlının sözlü beyanında bıçakladığını kabul ettiğini anlattı.

Tahkikatın tamamlandığını, müştekilerin hayati tehlikelerinin olmadığını söyleyen Sensev, zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti. 

Yargıç Mine Ozankaya, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 20 bin TL nakdi teminat yatırması, haftada 1 gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve KKTC vatandaşı bir kefilin 200 bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104