İki yaya müşahede altında

banner37

Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru seyrederken yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpan Halim Yıldız isimli motosiklet sürücüsü, dün sabah mahkemeye çıkarıldı

İki yaya müşahede altında
banner90
banner8

TEDAVİLERİ SÜRÜYOR… Gönyeli’de, Kiler Market önündeki yaya geçidinde iki yayaya çarpan Halim Yıldız isimli motosiklet sürücüsü dün çıkarıldığı mahkemede, aleyhinde iki gün tutukluluk emri alındı. Polis, kaza sonucu ağır yaralanan Emel Al Enezi’nin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Servisi’nde, Zelal Erkan’ın ise Ortopedi Servisi’nde müşahede altında olduğunu mahkemeye aktardı

Emine UYSAL ÇALUDA

   Gönyeli’den Lefkoşa’ya doğru seyrederken, yaya geçidinden geçmekte olan iki yayaya çarpan Halim Yıldız isimli motosiklet sürücüsü, dün sabah mahkemeye çıkarıldı ve hakkında 2 gün tutukluluk emri alındı.

   Polis, kaza sonucu ağır yaralanan Emel Al Enezi’nin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Servisi’nde, Zelal Erkan’ın ise Ortopedi Servisi’nde müşahede altında olduğunu mahkemeye aktardı. Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Halim Yıldız da boyunluk ile mahkemeye getirildi.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu,  Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tahkikat Şubesi’nde görevli polis memuru Mehmet Gürsu’yu tanık olarak dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Gürsu, 15.09. 2020 tarihinde, saat 19.50 sıralarında, Gönyeli'de Atatürk Caddesi üzerinde, 24 yaşındaki Halim Yıldız, yönetimindeki GN 223 plakalı motosiklet ile dikkatsiz bir şekilde Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, o esnada yaya geçidini geçmekte olan 21 yaşındaki Zelal Erkanve 20 yaşındaki Emel Al Enezı̇ 'ye öncelik hakkı vermeden çarptığını mahkemeye aktardı.

   Polis memuru Mehmet Gürsu, kaza sonucu ağır yaralanan Emel Al Enezi’nin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Servisi’nde, Zelal Erkan’ın ise Ortopedi Servisi’nde müşahede altında olduğuna vurgu yaptı.

   Gürsu, kaza mahallindeki kamera görüntülerinin incelenmesi ve hem müştekilerin, hem de tanık ifadelerinin alınabilesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğuna değinip, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75