İkinci kattan atlayıp kaçan iki kişinin kimliği belirlendi

banner37

Gönyeli’deki bir apartmanda düzenlenen operasyonda tuvalette 30 gram uyuşturucuyu dökerken suçüstü yakalanan C.C.A.’nın tutukluluk süresi 6 gün uzatıldı, tutuklanan iki kişi ise salıverildi

İkinci kattan atlayıp kaçan iki kişinin kimliği belirlendi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından bir apartmana düzenlenen operasyonda, tuvalette 30 gram uyuşturucuyu yok etmek isterken suçüstü yakalanan 23 yaşındaki C.C.A.’nın tutukluluk süresi 6 gün daha uzatılırken, operasyon sırasında evde olan ve tutuklanan F.C.A. ve D.U.U.’nun meseleyle bağlarının olmadığı anlaşılarak serbest bırakıldı.


Operasyon sırasında balkondan atlayarak kaçan iki kişinin kimliklerinin belirlendiği açıklanırken, ayağı kırılan zanlının ise hastanedeki tedavisinin sürdüğü belirtildi.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı C.C.A., dün ek tutukluluk talebiyle yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 13.07.2021 tarihinde saat 13.35’te Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Gönyeli’de bulunan bir apartman dairesine girildiği esnada zanlı C.C.A.’nın polisleri görmesi üzerine, tuvalete girerek, kapıyı kilitlediğini kaydetti.


Polis memuru Mehmet Sevinç, akabinde konu kapının kırılarak içeriye giriş yapıldığında zanlının sol elinde foil kâğıdı tuttuğu ve sağ eli ile de tuvaletin içerisine bir şey atıp sifona bastığı esnada makul güç kullanılarak alıkonulduğuna vurgu yaptı.

banner134
Sevinç, müteakiben tuvalet içerisinde yapılan kontrolde tuvalet kâğıtlarının top şeklinde sarılı olduğu görülmesi üzerine tuvalet içerisinden alınarak yapılan kontrolde içerisinde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını söyledi.

Sevinç, o esnada ikametgâhta bulunan F.C.A. ve D.U.U.’nun olayla bağlarının olmadığının tespit edildiğini söyledi.

“Üçü balkondan atladı”


Operasyon sırasında evde bulunan üç kişinin balkondan atladığını kaydeden Sevinç, zanlılardan birinin ayağı kırık halde tespit edildiğini ve hastanede müşahede altında olduğunu, kaçan diğer iki zanlının ise kimliklerinin tespit edildiğini söyledi.


Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini, aranan iki kişi ve emareler olduğunu söyleyen Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 6 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, aranan iki kişi ve kayıp emareler olduğuna vurgu yapıp, zanlının 6 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75