İkinci kez yakalandı, cezaevine gönderildi

banner37

İki yıl önce geceleyin ev açma suçundan teminatla serbest bırakılan zanlı A. A., bir marketten çalınan eşyalarla yakalandı

İkinci kez yakalandı,  cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   İki yıl önce geceleyin ev açma suçundan teminatla serbest bırakılan zanlı A. A., bir marketten çalınan eşyalarla yakalanınca, bu kez teminatı cezaevi oldu.

   “Dükkan açma” ve “Sirkat” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı A. A., dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Emrah Turgal’ı dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Turgal, zanlı A. A.’nın 20-21.11.2020 tarihinde 22.00-08.00 saatleri arasında Lefkoşa Surlariçi’nde faaliyet gösteren Bektaş Şaşkara’ya ait marketin doğu tarafında bulunan pencereye hasar yapmadan girip, muhtelif marka ve sayıda karton sigara, 300 TL madeni para, 550 TL değerinde erkek altın yüzüğü, 475 TL değerinde altın kadın yüzüğü ve markası meçhul güvenlik kamerası kayıt cihazını sirkat ettiğine vurgu yaptı.
   Polis memuru Emrah Turgal, sirkat edilen eşyaların bir kısmının zanlının evinde bulunduğunu, bir kısmının ise sattığının belirlendiğini kaydetti.

   Turgal, zanlının etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını ve KKTC vatandaşı olduğunu belirttikten sonra, zanlının 2018 yılında “Geceleyin ev açma”, “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlarından tutuklanıp, teminata bağlandığına dikkat çekip, tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı, “Pişmanım. Bir daha böyle bir şey yapmayacağım. Özür dilerim” dedi.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, “Dükkan açma” suçunun 7 yıla kadar hapis cezası öngören, çok ciddi ve Ağır Ceza Mahkemesi’nin yetkisine giren suçlardan olduğuna vurgu yapıp, zanlının yargılanıncaya değin bir ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75