“İkinizi de öldüreceğim”

banner37

Bilal İri, boşandığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşini, başkasıyla görüştüğü gerekçesiyle döverek ölümle tehdit ettiği suçlamasıyla tutuklandı

banner87
“İkinizi de öldüreceğim”
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da Surlariçi’nde sakin Bilal İri, ayrıldığı ancak aynı evde yaşadığı eski eşini, başkasıyla görüştüğü gerekçesiyle ‘ikisini de ölümle tehdit ettiği’ ve kadını ciddi şekilde darp ettiği gerekçesiyle tutuklandı.

   “Şiddet kullanma tehdidi” ve “Ciddi darp” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Bilal İri, dün çıkarıldığı Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, ayrı eve çıkmayı kabul ettikten sonra teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Aysu Erginel, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Kadına Karşı Şiddeti Önleme Şubesi’nde görev yapan polis memuru Murat Plevne’yi dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Plevne, 22.03.2020 tarihinde saat 16.30 sıralarında Lefkoşa Surlariçi’nde aynı evde ikamet eden zanlı Bilal İri’nin, ayrıldığı eşi B.İ. ile telefonda görüştükleri esnada, kadının görüştüğü kişiyle evlenerek evden ayrılması olasılığını kastederek, adı edilene hitaben “Kocan ile yaşamaya devam edersen ikinizi de öldüreceğim” demek sureti ile şiddet kullanma tehdidinde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Polis memuru Murat Plevne, yine aynı ikametgah içerisinde Bilal İri’nin eski eşi B.İ. ile aralarında çıkan sözlü tartışmaya müteakiben adı edilenin sağ bileğinden tutup çekmek ve eli ile kafasına defaten vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğine dikkat çekti.

   Aynı gün müştekinin Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Acil Servis’te doktor kontrolünden geçirilerek doktor raporu temin edildiğini söyleyen Plevne, zanlı aleyhinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereği tutuklandığını kaydetti.

   Zanlının aleyhine yürütülen tahkikatın tamamlandığını söyleyen Plevne, TC ve KKTC vatandaşı olan zanlının davaları görüşülünceye değin uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Murat Soytaç, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, KKTC vatandaşı bir kefilin 20 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün ispat-ı vücutta bulunması ve ikamet ettiği adresten izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75