İkisi cezaevine gitti, biri teminatla bırakıldı

banner37

Ester Arıca’ya ait daireye girerek kot ceket ve gitar çaldıkları suçlamasıyla tutuklanan 3 gencin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

banner87
İkisi cezaevine gitti, biri teminatla bırakıldı
banner90
banner99

Girne’de, Ester Arıca’ya ait daireye balkon kapısından girerek kot ceket ve gitar çaldıkları suçlamasıyla tutuklanan Mohanned Mansur, Saeid Allateef ve İlias El Mendri’nin aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve üç zanlı aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Hüseyin Soyel, zanlılar Mohanned Mansur, Saeıd Allateef ve İlias El Mendri’nin 13 Şubat 2020 tarihinde, saat 22.00 sıralarında, Girne’de, müşteki Ester Arıca’ya ait dairenin balkon kapısını açarak içeriye girdiklerini ve içerisinden bir adet gitar ve kot ceket çaldıklarını söyledi.

Soyel, zanlılardan Mohanned Mansur’un gözcülük yaptığını, diğer iki zanlının hırsızlık suçunu işlediğini, evden çıktıkları esnada bir vatandaşın onları görmesi üzerine çaldıklarını balkonda bırakıp kaçtıklarını ifade etti.

Soyel, dışarıda gözcülük yapan Mohanned Mansur’un suçüstü tutuklandığını ifade etti.

Zanlıların gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiklerini kaydeden polis, 2 gündür tutuklu bulunan zanlılardan Mohanned Mansur’un öğrenci olduğunu, zanlı İlias El Mendri’nin ocak ayı sonundan beridir ikamet izinsiz olduğunu, zanlı Saeid Allateef’in ise turist olduğunu ifade etti.

Turist ve kaçak olarak ülkede bulunan zanlıların üniversiteye kayıt yaptırmak için girişimde bulunduklarını söyleyen Soyel, ikisi Lübnan biri Fas uyruklu 3 zanlının teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Meltem Dündar, ülkede kaçak kalan zanlı ile turist olarak bulunan zanlının her ne kadar üniversiteye kayıt yaptırmak için girişimde bulunsa da işlemleri tamamlamadıklarını ifade etti.

Dündar, bu nedenle 2 zanlıyı diğer zanlıdan ayırarak teminata bağladı.

Dündar, Saeid Allateef ve İlias El Mendri’nin 1 ayı aşmayacak bir şekilde cezaevine gönderilmesine, Mohanned Mansur’un ise 30 bin TL nakdi teminat yatırmasına, iki kefilin 150’şer bin TL kefalet senedi yatırmasına ve şartları yerine getiremezse 2 ayı aşmayacak bir süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108