İkisi de birbirinden şikayetçi oldu

banner37

Ömer Güneş, koluna makas saplayan Rui Feng Li’yi taşla darp ettiği ve odasına izinsiz girdiği için tutuklandı

banner87
İkisi de birbirinden şikayetçi oldu
banner99

Meyil AVCAN

Alsancak bölgesinde faaliyet gösteren bir otelde birlikte çalışan ve tartışmaları kavgaya dönüşerek birbirlerini yaralayan iki arkadaş da tutuklandı. Her ikisi de birbirlerinden şikayetçi olan arkadaşlardan Çin uyruklu olan Rui Feng Li 21 Mayıs’ta, Ömer Güneş’in koluna makas sapladığı suçlamasıyla tutuklanarak, çıkarıldığı mahkemede ileride yargılanmak üzere teminata bağlanmıştı.

Li, Ömer Güneş’in kendisinden şikayetçi olduğunu öğrenince o da Güneş’ten şikayetçi oldu.

Ömer Güneş de, Rui Feng Li’nin lojman odasına izinsiz girdiği, kendisiyle kavga ettiği ve bahçede bulduğu taşla Li’nin göğsüne vurduğu suçlamasıyla tutuklandı ve dün o da mahkemeye çıkarılarak ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Yardımcısı Senem Palabıyık, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memurunu tanık olarak dinletti.

Polis memuru, zanlı Ömer Güneş’in “Darp” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından methaldar olduğunu belirterek, zanlının 20 Mayıs tarihinde saat 22.25’te Alsancak’ta bir otelin lojmanı olarak kullanılan oteldeki 305 numaralı odada ikamet eden 28 yaşındaki Çin vatandaşı Rui Feng Li’nin odasına arkadaşıyla tartıştığı gerekçesiyle izinsiz olarak girip mülke tecavüz ettiğini söyledi.

Ardından, odanın dışarısına çıkıp lojmanın avlusu içerisinde bulmuş olduğu taşı Li’ye atarak, sol göğüs kısmı ve koluna vurması üzerine adı edileni darp ettiğini ifade eden polis, müştekinin önceki gün verdiği ifadesinde zanlı Ömer Güneş aleyhinde şikâyetçi olduğunu kaydetti.

Polis memuru, şikâyetin ardından müştekinin Girne Akçiçek Devlet Hastanesi’ne götürülerek kontrolden geçirildiğini ve doktor raporu temin edildiğini belirterek, zanlı aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını söyledi.

Zanlının TC vatandaşı olup, ülkede çalışma izinli olarak bulunduğunu ve davaya konu lojmanlarda ikamet ettiğini kaydederek, zanlı Güneş’in mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Güneş, oraya konuşmak için gittiğini, odanın kapısının açık olması üzerine odaya girdiğini belirterek, müşteki ve arkadaşlarının üzerine saldırması üzerine kendisini korumak amaçlı müştekiye vurduğunu, esas mağdurun kendisi olduğunu söyledi.

Yargıç Meltem Dündar, zanlının kolunda 20 dikişlik yara olduğunu ve buna sebep olan müştekinin ise teminatla serbest bırakıldığını belirterek, zanlının TC vatandaşı olup ülkede yasal statüsü bulunduğunu kaydetti.

Dündar, zanlının ülke haricine çıkmaktan men edilmesine, seyahat belgelerini polise teslim etmesine ve en yakın polis karakoluna 15 günde bir ispat-ı vücutta bulunmasına karar vererek, öte yandan yargılanmayı sulh ve sükun içinde bekleyeceğine dair 20 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96