İkisi de cezaevine gönderildi

banner37

Narkotik polisinin, tasarruflarında toplam 65 gram Hintkeneviri bulduğu Mesut Bayer ve Abdülkadir Kayış teminat duruşmasına çıkarıldı

İkisi de cezaevine gönderildi
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün art arda düzenlediği iki operasyonda toplam 65 gram Hintkeneviri ile yakalanan ve Hintkeneviri bitkisini birlikte yetiştirdikleri belirlenen zanlılar Mesut Bayer ve Abdülkadir Kayış, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ziraatı ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlılar Mesut Bayer ve Abdülkadir Kayış dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

banner134
   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 01.07.2020 tarihinde zanlı Mesut Bayer’in ikametgahında mahkeme emriyle 14.10-14.30 saatleri arasında yapılan aramada 5 gram 880 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak, emare alındığını kaydetti.

   Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının konu maddeyi zanlı Abdülkadir Kayış’tan aldığının tespit edilmesi üzerine zanlının evinde 16.10- 16.30 saatleri arasında yapılan aramada satışa hazır 55 adet folyoya sarılı 57 gram 520 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak, emare alındığına vurgu yaptı.

   Ramiz, iki zanlının da ifade verdiğini belirterek, zanlıların iki adet hintkeneviri bitkisi yetiştirip, konu uyuşturucuları elde ettikleri itirafında bulunduklarını söyledi.

   Tahkikatın tamamlandığını belirten Ramiz, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlıların iki ayı aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75