İkisi de cezaevine gönderildi

banner37

Gönyeli’de gerçekleştirilen operasyonda, tasarruflarında 52 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan A.K., ve Rum vatandaşı G.K.’nin aleyhindeki soruşturma tamamlandı

İkisi de cezaevine gönderildi
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, tasarruflarında 52 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan A.K. (E-31) ve Rum vatandaşı G.K.(E-30) teminat duruşmasına çıkarıldı ve her ikisi de hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi’nin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 08.12.2020 tarihinde, saat 21.00 sıralarında, Gönyeli’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonda, polisten kaçan A.K. ve G.K.’nin makul güç kullanılarak tutuklandıklarını ve tasarruflarında 52 gram 200 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu kaydetti.

Polis memuru Kaan Kurtbir, iki zanlının da gönüllü ifade verdiğini ve suçlarını kabul ettiklerini anlattı.

Tahkikatın tamamlandığına ve zanlıların yasal statüleri olmadığına vurgu yapan Kurtbir, zanlıların mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.  

banner134
Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, zanlıların 45 günü aşmamak üzere Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu kalmalarına emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75