banner6

İkisi de cezaevine gönderildi 

banner37

Ercan Havalimanı’ndan ülkemize giriş yaparken tasarrufunda 50 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunan zanlı Z.A. ile suç ortağı olduğuna inanılan F.D. teminat duruşmasına çıkarıldı

İkisi de cezaevine gönderildi 
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan ülkemize giriş yapan ve tasarrufunda gizlenmiş 50 gram metamfetamin türü uyuşturucu madde bulunmasıyla ilgili tutuklanan zanlı Z.A. ile suç ortağı olduğuna inanılan F.D. aleyhlerindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 25 Ekim 2022 tarihinde, saat 15.00 raddelerinde Ercan Havalimanı’ndan giriş yapan zanlı Z.A.’nın eşyaları ve üzerinde yapılan aramada iç çamaşırında 50 gram metamfetamin türü uyuşturucu maddenin bulunup, emare alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Ozan Özder, zanlı Z.A.’nın gönüllü ifade verip, konu maddeyi zanlı F.D.’nin yönlendirmesiyle Gaziantep’te bir kişiden alıp ithal ettiğini itiraf ettiğini ayrıca uçak biletini de F.D.’nin satın aldığını yineledi.

   Özder, tahkikatın tamamlandığını belirtip, her iki zanlının da tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Çeliker, iki zanlının da 20 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104