İkisi de hapis yatacak

banner37

Demirhan’da bir işyerine girerek, toplam 8 bin 10 TL’lik kaynak makinesi gibi emtiaları çalan Sadık Mavideniz 9 ay, Salih Mavideniz ise 3 ay hapis cezası aldı

İkisi de hapis yatacak
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Demirhan’da bir işyerine girerek, toplam 8 bin 10 TL’lik kaynak makinesi gibi emtiaları çalan Sadık Mavideniz 9 ay, Salih Mavideniz ise 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

Yargıç Temay Sağer, sanıkları kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup, mahkûm ettiklerini açıkladı.

Yargıç Temay Sağer, “Bina açma” suçunun 7 yıl, “Kasti hasar” ve “Sahtekârlıkla para temin etme” suçunun 3 yıl, “Mülke tecavüz” suçunun iki yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi ve vahim suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Sağer, “Soygun”, “Bina açma”, “Ev açma” gibi suçların Mahkemelerin Yıllık Faaliyet Raporları’na göre son 10 yılda 8 kez ikinci sıradaki suç fiillerini oluşturduğuna dikkat çekti.

Yargıç Temay Sağer, 2016 yılında 90 ayrı dosyada yer alan konu suçların 2017 yılında 107’ye yükseldiğine işaret etti.

Sağer, yaygın olan suç türlerinde kamu yararı gereği caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

Sanıkların konu ambardan 8 bin 10 TL değerindeki emtiaları çaldıklarını belirten Sağer, emarelerin büyük çoğunluğunun bulunarak sahibine iade edilmelerini sanıklarının lehine değerlendiklerini belirtti.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendiren Sağer, suça iştirak oranlarına göre sanık Sadık Mavideniz’e 9 ay, Salih Mavideniz’e 3 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2018, 08:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER