İkisi de tutuklu yargılanacak

banner37

Yasadışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçen ve yasal yolla KKTC’ye giriş yapmak isteyen İbrahim Işık ve ona yardım ettiğine inanılan Emrah Özdemir, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

İkisi de tutuklu yargılanacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Beyarmudu köyünde Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal ederek yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçen ve yasal yolla KKTC’ye giriş yapmak isteyen zanlı İbrahim Işık ve ona yardım ettiğine inanılan zanlı Emrah Özdemir, yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen duruşmada Mağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Ayhan Arabi tanık olarak dinlendi.   

   Mahkemede yeminli şahadet veren Arabi, 30 Ekim’de zanlı İbrahim Işık’ın zanlı Emrah Özdemir’in teşvik ve yardımıyla Birinci Derecede Askeri Yasak Bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’a geçtiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ayhan Arabi, zanlı İbrahim Işık’ın Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan yasal olarak geçiş yapmak isteyip tutuklandığına vurgu yaptı.

   Arabi, zanlı İbrahim Işık’ın gönüllü ifade verip, Almanya’ya gidebilmek için zanlı Emrah Özdemir’in yardımıyla Güney Kıbrıs’a geçtiğini itiraf ettiğini kaydetti.

   Zanlı İbrahim Işık’ın TC vatandaşı ve turist olduğunu söyleyen Arabi, zanlı Emrah Özdemir’in ise biri benzeri olmak üzere 20 sabıkası olduğuna dikkat çekti.

banner134
   Arabi, zanlı Özdemir’in benzeri suçtan yargılanıp, 6 ay hapis cezası aldığına dikkat çekip, iki zanlının da tutuklu yargılanmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, zanlıların bir ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75