banner6

İkisi tutuklandı üç saldırgan aranıyor

banner37

Republic Bar’dan çıkan kavgada 3 kişi, beş kişinin saldırısına uğradı

İkisi tutuklandı üç saldırgan aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da Republic Bar’ın önünde geçtiğimiz günlerde meydana gelen kavga olayına karışan bir kişi daha yakalandı. Barın önünde Y.V., M.K. ve Ö.F.A.’ya saldırarak darp ettikleri suçlamasıyla aranan 5 kişiden biri olan M.H. isimli 18 yaşındaki zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı. Kavga olayıyla ilgili 17 yaşındaki Ş.B. isimli zanlı ise önceki gün tutuklanmıştı.

“Vahim zarar”, “Ciddi darp” ve “Rahatsızlık” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı M.H. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görev yapan polis memuru Ali Gencer’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Gencer, 15.11.2021 tarihinde saat 00.15 raddelerinde Lefkoşa’da Zahra Sokak üzerinde faaliyet gösteren Republic isimli barın önünde zanlı M.H.’nin, önceki gün tutuklanan Ş.B. ve aranan üç kişi ile birlikte bardan çıkıp, araç park yerine doğru yürümekte olan Lefkoşa’da sakin Y.V. (E 23), M.K. (E-23) ve Ö. F.A.’nın (E-21) üzerlerine saldırıp adı edilenleri ciddi bir şekilde darp ettiklerini belirtti.

Polis memuru Alil Gencer, olay anında zanlıların, Ö.F.A.’nın çene kemiğinde her iki yanda kırık oluşmasına sebebiyet verip, vahim ve bedensel zarara uğrattıklarına vurgu yaptı.

banner134

Aranan üç zanlı ve incelenecek kamera görüntüleri olduğuna vurgu yapan Gencer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.


 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104