banner6

İlahiyat Koleji davası süresiz ertelendi

banner37

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davada, KTOEÖS davanın dinlenmesini, davalılar ise davanın reddini talep etti

İlahiyat Koleji davası süresiz ertelendi
banner99

Emine UYSAL

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davada, KTOEÖS davanın dinlenmesini, davalılar ise davanın reddini talep etti.

Başkan Mehmet Türker, üyeler Tanju Öncül ve Beril Çağdal’dan oluşan YİM heyeti, yapılan ön itirazlar konusunda karar vermek için davayı süresiz etti. Davayı, çok sayıda öğrenci ve veli takip etti.

banner134

Davada, Hala Sultan İlahiyat Koleji’ni Avukat Tevfik Mut ile Yusuf Ergüçlü, KTOEÖS’ü Avukat Öncel Polili, Eğitim Bakanlığı’nı ise Başsavcı Muavini Yardımcısı Behiç Öztürk temsil ediyor.

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin kapatılması için Yüksek İdare Mahkemesi’nde açılan davada, davacı iki öğretmen sendikasından biri olan Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası geçtiğimiz celsede davadan çekilmişti.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ve Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) Avukatı Öncel Polili, davacı KTÖS’ün davadan çekildiğini ve bazı taleplerini geri çektiklerini beyan etmişti.

Bunun üzerine söz alan Başsavcı Muavini Yardımcısı Behiç Öztürk, davacının meşru menfaati kalmadığını ve davanın reddedilmesi gerektiğini savunmuştu. Polili, davanın esasının görüşülmesini talep etmişti.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2017, 10:41
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104